2016 Yılında Hangi Kurum Kaç Memur Alacak

2016 Yılında Hangi Kurum Kaç Memur Alacak

2016 yılı bütçe görüşmeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülerek onaylandı. Bütçe görüşmeleri esnasında hangi kamu kurumunun 2016 yılı içerisinde kaç kadrolu memur, kaç sözleşmeli memur ve kaç taşeron alacağı da netleşmeye başladı.

2016 yılı bütçe görüşmeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülerek onaylandı. Bütçe görüşmeleri esnasında hangi kamu kurumunun 2016 yılı içerisinde kaç kadrolu memur, kaç sözleşmeli memur ve kaç taşeron alacağı da netleşmeye başladı. Bütün kamu kurumlarının, Maliye Bakanlığından talep ettiği ve onay aldığı kadroları siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.

2015 yılı kamuya memur alınması konusunda oldukça bereketli geçmişti. 2015 yılında kamuya alınan memur sayısının çok olmasında iki tane genel seçim olmasının payı büyüktü. 2016 yılı içerisinde herhangi bir seçim olması ihtimal dâhilinde olmamasına rağmen; 2016 yılı içerisinde kamu kurumları önemli sayıda memur alacak gibi.

Her yıl kamuya memur alımında deyim yerinde ise aslan payı Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına aitti. En çok sayıda memuru bu iki bakanlık alıyor, her yıl olduğu gibi 2016 yılında da en çok memuru bu iki bakanlık alacak. Ancak bütçe görüşmeleri esnasında Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılında kaç personel alacağı konusunda bir açıklama gelmedi. Bütçe görüşmeleri esnasında kamu kurumlarının Maliye Bakanlığından 2016 yılı için istediği kadrolar şu şekilde gerçekleşti: Sağlık Bakanlığı; Kadrolu 9 bin 600, Sözleşmeli 6 bin 665 ve Taşeron 10 bin olmak üzere toplam 26 bin 265 personel, EKPSS Memur Alımları Tüm Öğrenim Düzeyleri için 5 bin personel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli toplamda 6 bin 192 personel, İŞKUR Sözleşmeli 3 bin 600 personel, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli toplamda 3 bin 71 personel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrolu 3 bin personel, Üniversiteler kadrolu 3 bin personel, Adalet Bakanlığı Zabıt Kâtibi 3 bin personel, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kadrolu bin 162 ve sözleşmeli bin 500 olmak üzere toplamda 2 bin 262 personel, Türk Hava Yolları Kabin Memuru bin personel, Vakıf Katılım Bankası Lisans mezunları 500 personel ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Kadrolu ve Sözleşmeli 250 personel alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu ve önemli özel iş ilanlarını takip eden memur adayları sitemizi takip etmeleri halinde tüm iş ilanları ve başvurularında ilk haberleri olacaktır. Kamu Personeli Alımı olarak; kamudaki ve özel iş ilanlarını doğru ve en hızlı şekilde paylaşmayı ilke edinmişiz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.