2016/2 Merkezi Atamalar İptal mi Oluyor

2016/2 Merkezi Atamalar İptal mi Oluyor

ÖSYM’nin sınav takvimini güncellemesi sonrası akıllara yeni bir soru geldi. Yerleştirme takvimleriyle sınav takvimleriyle uyuşmuyor.

2016/1 merkezi atamalarından sonra 2014 KPSS puanlarının önümüzdeki atamalarda kullanılmayacağı açıklanmıştı. Fakat son yaşanılan olaylar çerçevesinde bu durum çıkmaza sürükleniyor.

ÖSYM’nin yerleştirme takvimi incelendiği zaman KPSS-2016/2 Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme tercih başlama süresi 14 Kasım 2016 olarak belirtilmişti. 23 Kasım 2016 tarihinde de bu tercihler son bulacaktı.

ÖSYM, sınav takvimini henüz belirtilmeyen sebeplerle güncelledi. Değiştirilen sınav takvimine göre 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim) 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. Bu da demek oluyor ki ÖSYM’nin yayınlamış olduğu yerleştirme takvimiyle sınav takvimi birbirine uyuşmuyor.

Devlet Personel Başkanlığı, önümüzdeki atamalarda 2014 KPSS puanlarının kullanılmayacağını daha önce belirtmişti. Eğer şimdi de tercih sürelerinde herhangi bir güncelleme yapılmazsa 2016 yılında iş umudu bekleyen binlerce kişi bu yılı da işsiz bir şekilde tamamlamış olacak. Bu sorunun çözülmesi için tek bir çare var. O çare de Devlet Personel Başkanlığı’nın 2016 yılı yerleştirme takviminde düzenleme yaparak, ÖSYM’nin güncellemiş olduğu sınav takvimine uygun hale getirmesidir.

Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi olarak Devlet Personel Başkanlığı’nın bu düzenlemeyi bir an önce tamamlamasını rica ediyoruz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.