2017 Asgari Ücret Zammı Belli Oldu

2017 Asgari Ücret Zammı Belli Oldu

Asgari ücret tespit komisyonu son olan üçüncü toplantısını bugün saat 11:40 gibi bitirmiş olup 10 Milyonun üzerinde asgari ücretle çalışanı ilgilendirmekte.

Asgari ücret tespit komisyonu son olan üçüncü toplantısını bugün saat 11:40 gibi bitirmiş olup 10 Milyonun üzerende asgari ücretle çalışanı ilgilendirmekte.

Heyecanla beklenen ve 15 günde 3’ cü toplantıyı gerçekleştiren asgari ücret komisyonunda açıklama geldi. Buna göre 1 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere % 8 zam yapılmış olup asgari ücretin net ele geçen 1. 404 TL alacağını brüt ise 1. 777 TL olduğunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu duyurdu.

İşçi , işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan asgari ücret tespit komisyonu 15 kişiden oluşan komisyon bugün son toplantıdan çıkan kararı duyuran Bakan Müezzinoğlu asgari ücret ile çalışan işçilere yönelik açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre İşçi kardeşlerimizi ve işverenlerimizi ortak bir noktada toplayarak her iki tarafında memnun kalacağı bir rakam ortaya çıkarmak istedik. Yeterlimi hayır ancak ülkemiz kalkınma atağında olduğundan gelecek hedeflerimizde daha refah düzeyi artmış bir şekilde işçi kardeşlerimizi ihya edeceğiz dedi.

Bakan Müezzinoğlu Türk işin talebi 1. 600 TL’ ydi, gönül isterdi’ ki işçimizde işverenimizde ve benimde mutlu olacağım bir karara varsaydık ancak Ülkemizin içinde bulunduğu koşulları göz ardı ederek değerlendirme yapılamaz. Bu çerçevede işverenlerimiz ile imzaladığımız mutakabat metni için işverenlerimize teşekkür ederim.  Disk’ in talebi ise vergi dışı bırakılarak asgari ücretin 2000 TL olması ancak bu afaki bir durumdur. Ülkemizin konjektörüne aykırı. İşverenlerimizide zor durumda bırakamayız, dedi.

Buna göre 2017 Asgari ücret yüzde % 8 zam yapılarak 1. 404 TL net ele geçen ve 1. 777 TL brüt olarak belirlendi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum