2017 EKPSS ve KPSS Yerleştirme Takvimi

2017 EKPSS ve KPSS Yerleştirme Takvimi

2017 Yılı KPSS ve EKPSS Yerleştirme Tarihleri, Devlet Personel Başkanlığınca Yayımlanmıştır. Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Yerleştirme Takvimi Haberimizde Verilmiştir...

Kamu Personeli Seçme Sınavından başarılı bir şekilde kazanan adaylar ilk defa atanacaklar için Devlet Personel Başkanlığının atama yönetmeliği çerçevesinde ÖSYM Başkanlığınca gerçekleşecek olması münasebetiyle aşağıda verilen yerleştirme takvimine göre atamalar gerçekleşecektir. 

2017 EKPSS Yerleştirme takvimi: Kamu Kurumları tarafrından Tercih klavuzunun Devlet Personel Başkanlığı 'nca ÖSYM Başkanlığına gönderilme işlemleri en geç 19 Haziran 2017 tarihine kadar yapılacaktır.

ÖSYM Başkanlığı tarafından Engelli Kamu Personeli Yerleştirme takvimine başvurmak isteyen adaylardan başvuru işlemlerini alma tarihleri olarak 12 - 21 Temmuz 2017 tarihleri belirlenmiştir.

Adaylar tercih tarihleri dışında her hangi bir süre tanınmayacak olup ÖSYM Başkanlığı tercih klavuzlarının adaylar tarafından iyice okuyup anladıktan sonra başvuru sürelerin geçirmemeleri hususunda uyarıda bulundu.

Yılın en son atamaları ise normal KPSS puanlarıyla yapılacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı ikinci yerleştirme işlemleri için kamu kurumları tarafından 7 Ağustos 2017 tarihi ile 6 Ekim 2017 tarihlerinde taleplerinn alınması yapılacak. Bu alımlara başvuracak adaylar için tercihlerin alınması işlemleri 14 Kasım 2017 tarihine başlayıp 23 Kasım 2017 tarihinde sona erecektir.

Bu süreçler ile ilgili yapılacak tüm açıklamaları sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.