2017 Hac Fiyat Listesi Açıklandı

2017 Hac Fiyat Listesi Açıklandı

Hac Kurası 24 Şubat 2017 tarihinde saat- 11: 30’ da gerçekleştirilmişti. Hac kurasında çıkan hacı adaylarına bu yıl çok seçenekli fiyatlar sunuluyor. Ülkemizden kutsal topraklara ötelere seyreden hacı adaylarına bu yıl hac ücretinin tüm detayları ile...

2016 yılında 2 Mart 2016 tarihinde hacı adaylarının konaklama türüne değişkenlik göstermesinden kaynaklanan ücret tarifesi şu şekildedir. 2016 normal konaklama ücreti 3. 750 dolar ile başlarken müstakil konaklama ücreti ise 5. 250 dolar ile seyir göstermişti. Kafile ile kalmayan ancak otellerde kalan haccı adayları ise en düşük fiyat olarak 6. 800 dolar ile kapatmıştı.

2017 yılı için ise hacı adaylarına konaklama, oda tercihi ve otel tercihleri aynı anda sunulmuştur. Buna göre oda tercihinde bulunan hacı adayları 2 kişilikli odalarda kişi başı ücret 15 bin 500 TL ile 3 kişilikli odalarda ise kişi başı oda ücreti 14 bin TL ve 4 kişilikli odada ise 12 bin 250 TL ile hacı adaylarına fırsatlar tanınmakta olup ücretler en asgari şekilde belirlendiği açıklandı. 

2017 yılı hacı adaylarından durumuna müsait olanlar ise otel konaklama ücretleri şu şekilde hesaplanmıştır. Buna göre hac boyu otelde kişi başı ödenecek tutarlar 22 bin 750 TL ile 24 bin 500 TL arasında olup en yükseği ise 39 bin 750 TL ile otel konaklama ücreti belirlenmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı

Hac farizasını yerine getirmek ile farz kılınan Müslümanlar her yıl dünyanın her yerindeki Müslüman hacıları kutsal topraklar olarak Müslümanlığın kabesi ve Allah ve Resulünün sevdiği belde olan Kabe’ ye akın etmektedir.
Hac farizası Mekke fethi edilmeden Allah tarafından Müslümanlara farz kılınmıştı. Ancak o dönemde Müslümanlar Medine’ de sürgün hayatı yaşamaktaydı.

Bu sürgün 10 yıl gibi uzun yıllar sürmüş ve bir çok aileler evlatlarından anne ve babalarından, eşlerinden, akrabalarından ve topraklarından yurtlarından adeta kovulmuş ve sürülmüşlerdi.
Kainatın Sultanı iki cihan Peygamberi efendimiz Hz Muhammed (SAS) Mekke’nin fetihi ile hac farizası emrini tüm insanlığa tebliğ ederek, emin belde Mekke’ ye gidin ve haccınızı yerine getirin diyerekten tüm dünyaya msj göndermiştir.

İki cihan sultanımız Hz Muhammed Aleyselatu ve Selam efendimiz bedeni bu alemden göç ettikten sonra, devlet başkanlığı yapan halifelerimiz sırasıyla HZ Ebubekir Sıddıkı Ekber ra, Hz Ömer bin hattab ra, Hz Osman bin zinnureyi ra ve Hz Ali Kerremallahu veçhe ra, Peygamberimizin izini takip ederek emin belde kılınan Mekke’ ye gelecek haccılara kendi ailelerinden biri gibi davranmış ve sünneti seniyeyi yerine getirmiştir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.