2017 İnfaz Koruma Memuru Sonuçları Açıklandı

2017 İnfaz Koruma Memuru Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından her aday kendi il komisyonları tarafından açıklanan İnfaz Koruma Memuru alımı için sonuçlar açıklandı.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından her aday kendi il komisyonları tarafından açıklanan İnfaz Koruma Memuru alımı için sonuçlar açıklandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 2 Ocak'ta başvuruları alınmaya başlayan 978 sözleşmeli memur alımı lise, önlisans ve lisans mezunları başvuruda bulunmuş olup başvurular 13 Ocak'ta tamamlanmıştı. Adayların başvurularının bitmesinin ardından yazılı ve sözlü mülakata tabi tutularak sonuçlar açıklanmıştır.

Adaylar listede tüm komisyon illerinin internet adreslerini bulabilir ve girdiğiniz sınav komisyondaki duyurulardan sonuçlara bakabilirsiniz. Bir çok komisyon sonuçları açıklamış bulunuyor. Ancak biz Adana ile ilgili sonuçları paylaşıyoruz  bu kapsamda diğer illerin ve komisyonların da değerlendirme değerlendirmelerine baka bilirsiniz.

Başvuruda bulunan adaylardan 978 sözleşmeli memurdan 300 adeti infaz koruma memuru alımı için ilana çıkılmıştı. Adaylar Adana Adliye sayfasında yapılan duyuruya göre sözlü sınav 16-17 Ocak 2017 tarihleri arası Adana ilinde yapıldı. Adana Ceza İnfaz Kurumu internet adresinden 300 sözleşmeli infaz ve koruma memuru sözlü sınav sonuçlarına göre başarı listesi belirlendi.

Başarı listesine göre ( 1 ile 70 ) sırasında kazanan adayların atamaya ilişkin esas istenen belgeleri en geç 3 şubat 2017  mesai bitimine kadar  komisyona bizzat getirmeleri gerektiğini açıklandı.

Kazanan Adaylar : Öğrenim belgesinin aslı veya onaylı sureti, vukuatlı nüfus aile kayıt örneği, askerlikle ilişiği olmadığına dair belge  3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak çalıştığını ve kendi isteği üzerine sözleşmesinin fesh edildiğini gösterir evrakın aslı veya onaylı sureti olması gerektiği açıklandı.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 657 memur atama veya sözleşmeli atama nakil yönetmeliği 6-18/c madesince aranan şarları taşıyor almasını içeren Sağlık kurulu raporu tam teşekkülü Devlet hastanesinden alınacak, başka kurum veya kuruluşlarda çalışmadığına dair sözleşme bildirimi, 2 adet son altı ayda çekilmiş fotoğraf, adli siçil belgesi, mal bildirimi son olarak arşiv yeni yönetmelikle belirlenen Arşiv araştırmasının temiz olması ile kazanan adaylara atama izni verilerek gerçekleştirilecektir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum