2017 KPSS Girecek Adayların Sınav Yerleri

2017 KPSS Girecek Adayların Sınav Yerleri

ÖSYM 2017 KPSS sınavına girecek adaylar için sınava gireceği bina/salonlar tamamlanmıştır. Yapılan duyuruda 2017 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik “Genel Yetenek- Genel Kültür-Eğitim Bilimleri” Sınav giriş belgelerin edilmesini…

2017 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için 21 Mayıs 2017 tarihi saat 10:00’da uygulanacaktır. KPSS A Grubu Öğretmenlik oturumu (Genel Kültür, Genel Yetenek) olarak uygulanacak. Ardından 21 Mayıs 2017 tarih ve saat 14:30’da ise Eğitim Bilimleri oturuma katılacaklardır.

Sınava girecek adaylar sınav yer bilgisi, sınava giriş belgesi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları ile aday şifreleri ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden 14:30 saat itibari ile temin edebilirler. Aşağıdaki linki tıkladığınız zaman sınav giriş belgesini alabilirsiniz.

Adaylar sınava en az 15 dakika öncesinde sınava girecekleri bina içerisindeki sınav salonlarında hazır bulunacaklardır. Saat 10:00’ da başlayacak olan sınava malumunuz medyaya yansıyan görüntülerin bir daha yaşanmaması ve mağduriyete mahal kalmadan sınav günü 09:45’ten sonra kesinlikle adaylar binaya alınmayacaktır.

21 Mayıs 2017 tarihinde KPSS A Grubu Eğitim Bilimleri oturumu saat 14:30’da başaklayacaktır. ÖSYM yapılacak sınava katılan adayların 09:45 örneğini göstererek 15 dakika problemi yaşanmaması için bu sınav içinde binaya giriş son 15 dakika olarak açıklanmıştır. Bu açıklama ile 14:30 da yapılacak sınava 14:15 itibariyle adaylar sınav bina salonuna alınmayacaktır.

Ölçme Seçme Yerleştirme ve Değerlendirme Başkanlığı ÖSYM tarafından duyuruda ise bazı adaylar çok uzak mesafelerde bulunmakta. Bazı sınava girecek adaylar ise iller arasında sınava katılmaktalar. Bunun için adayları ve öğrencilerimizi uyarıyoruz, zamanında tedbirinizi alın ve mağduriyet yaşamayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.