2017 KPSS Sınavı Sadece Üç Kurumda Kullanılabilir

2017 KPSS Sınavı Sadece Üç Kurumda Kullanılabilir

KPSS Sınav kılavuzunda yer alan bilgiye göre 2017 KPSS sınav sonuçları sadece öğretmenlik alımları, POMEM, müfettiş ve uzman yardımcısı alımlarında kullanılacaktır. 2017 KPSS sınavı için başvuru süreci başladı. Adaylar DİKKAT...

Adaylar 2017 KPSS sınav sonuçları tüm personel alımlarında kullanılmayacak. 2017 KPSS sonuçları sadece öğretmenlik, Pomem ve A grubu alımlarında kullanılacaktır. Bu Yazılanlara göre Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve KPSS A Gurubunda olan kurum alım yapabilecek.

KPSS 2017 kılavuzunda yer alan metin aynen şöyle: 2017 KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için ÖSYM Başkanlığınca yapılacak merkezi yerleştirme işlemlerinde ya da merkezi yerleştirme kapsamında olmamakla birlikte ilk defa açıktan boş kadrolara personel alımlarında KPSS sonuçlarını kullanma durumunda olan ve kamu personeli istihdam eden (Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi çerçevesindeki alımlar yani Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımları ve bazı üst kurullar gibi.) tüm kurumların yapacakları personel alımlarında kullanılamayacaktır.

Bu durumdan kaynaklı A Gurubu kadroları ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen kadrolarına başvuruda bulunmayacak adaylar 2017 KPSS Sınavına girmemeleri ve boşuna ücret ödememeleri gerekmektedir.

Peki Kimler 2017 KPSS’ye girmeli: Yukarıdaki kılavuz hükmüne göre Öğretmen olmak isteyenler, POMEM de polis alımlarına girecekler ve KPSS A grubu mesleklere girmek isteyenler (müfettiş, uzman, denetçi, kontrolör yardımcılıkları) 2017 KPSS sınavına girmelidir.

Ayrıca Diğer Önemli bir husus ÖSYM kılavuza polis alımlarını yazmamış olsa da, Emniyet Genel Müdürlüğü, POMEM'lere alımlarda 2017 KPSS sonuçlarını kullanabilmektedir. Dolaysıyla polis olmayı düşünenler de sınava girebilir.

Ama bu üç grup meslek dışında, 2017 KPSS alımları diğer memur, işçi ve sözleşmeli alımlarda kullanılmayacaktır. Başvuracak adayların dikkat etmesi gerekmektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.