2017 KPSS Tercihlerinde 100 Bin Atama İstiyoruz

2017 KPSS Tercihlerinde 100 Bin Atama İstiyoruz

ÖSYM Başkanlığı 2017/1 Merkezi Atama Başvuru Kılavuzu Yayınlanmadan Önce Adayların Bu Konuda En Az 100 Bin Merkezi Atamanın Yapılması Talep Edilmektedir. Kurumlar tarafından açılan açıktan personel alım ilanlarına başvuran adaylar mülakatlarda mağdur olma

İş İlanları Kariyer haber sitesi olarak kamuya yapılan tüm kamu personeli alım ilanlarını sizlere ulaştırıyoruz. Bir taraftan ilanları sizlere sunarken diğer bir taraftan adaylardan gelen talepler neticesinde özel haberler yaparak takipçilerimizin sesi olmaya devam ediyoruz.

Bilindiği üzere kamu personeli olmak isteyen adayların önünde 2 farklı yöntem var. Bunlardan ilki merkezi atama diğeri ise kurumlar tarafından yapılan açıktan personel alımları.

Merkezi atamalara başvurmak isteyen adayların; DPB Devlet Personel Başkanlığı 'nca hazırlanıp ÖSYM Başkanlığı 'nca yayınlanan merkezi atama tercih kılavuzunda yayınlanan kadrolara tercih bildirme suretiyle işlemlerini tamamlamakta. Tercihler alındıktan sonra en yüksek puanlı adaydan başkanmak suretiyle atama işlemi ÖSYM tarafından sistem üzerinden yapılmaktadır. Bu işlemde özel yazılı veya sözlü sınav yapılmamaktadır.

Kamu Personeli olmak isteyenlerin devlet memuru olmaları için bir diğer yol ise kurumlar tarafından yayınlanan açıktan kamu personeli alım ilanlarına başvuruların alınmasıyla başlamaktadır. Adaylar genel olarak öncelikle belirlenen kontenjanlar dahilinde KPSS puanına göre kurum tarafından yapılacak olan yazılı veya sözlü sınava girmeye hak kazananlar belirlenmektedir. Daha sonra mülakata hak kazanan adaylar mülakat komisyonlarında ter dökmekte ve her sınav sonrasında memur adaylarının ortak söylemi açıktan atama yerine merkezi atama yapılmasıdır.

Darbe girişimi sonrasında kamuda oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda Başbakan ve Bakanlar tarafından verilen sözler neticesinde 100 bin atama beklenmektedir. Adayların talepleri ise bu atamaların kurumlar tarafından ayrı ayrı yapılmasının yerine; DPB tarafından belirlenerek merkezi atama şeklinde olmasıdır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.