2017 Memur Alımı Ne Zaman DPB Açıkladı

2017 Memur Alımı Ne Zaman DPB Açıkladı

DPB Devlet Personel Başkanlığı 'nca 2017 Yılı Kpss Ve Ekpss Merkezi Yerleştirme Takvimine İlişkin Duyuru Yayınlandı. Yapılan Açıklama İle 2017 Yılı Memur Alımı Ne Zaman Belli Oldu.

2017 Yılı Kpss Ve Ekpss Merkezi Yerleştirme Takvimine ilişkin duyuru Devlet Personel Başkanlığı 'nca 27 Ocak 2017 tarihinde yayınlandı. Yayınlanan duyuruda ÖSYM Tarafından yapılacak olan KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama ile memur atama tarihleri belli oldu.

DPB yayınlanan resmi açıklama: Bilindiği üzere, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesinin ikinci fıkrasında “Devlet Personel Başkanlığınca, ÖSYM'nin de görüşü alınmak suretiyle her yılın Ocak ayında bir yerleştirme takvimi belirlenir ve ilan edilir.” hükmüne yer verilmiş olup, ilgili hüküm gereğince belirlenen 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı merkezi yerleştirme takvimine aşağıda yer verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DPB tarafından yapılan duyuruya göre KPSS 1. Yerleştirme işlemleri 21 Haziran ile 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM tarafından yapılacak.

KPSS 2. Yerleştirme işlemleri 14 ile 23 Kasım 2017 tarihleri arasında adaylar ÖSYM aracılığıyla tercihlerini bildirebilecek.

Engelli alımları ise EKPSS Yerleştirme işlemleri 12 ile 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca tercihler alınacak.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum