2017 Yılı 60 Bin Kamu Personel Alımı Nasıl Yapılacak

2017 Yılı 60 Bin Kamu Personel Alımı Nasıl Yapılacak

2016 Yılında Kamuya KPSS 50 Puanlı Memur Ataması Yapıldı. 2017 Kamu Personel Alımları Ne Zaman Yayınlanacak, Memur Alımları Nasıl Yapılacak.

ÖSYM Tarafından 2016 yılında 2016/1-3-4-5-6-7 atamaları yapıldı. Bu atamalarda puanlar kaça kadar düştü. En düşük atama puanları hangi memurluklarda oldu. 2017 yılında yapılacak olan kamu personel alımları ne zaman nasıl yapılacak.

2017 yılında hazırlanan Bütçe Kanunu gereği 60 bin personel alımı yapılacak. Merkezi atamalar genel itibariyle yılda iki defa yapılmaktadır. İlk atamalar genellikle Mayıs, Haziran dönemlerinde; ikinci atamalar ise Ekim, Kasım dönemlerinde yapılmaktadır. 2017 yılında da merkezi atamaların bu tarihlerde yapılması beklenmektedir. Merkezi atama sayılar bir hayli azaldığı bilinmektedir.

Alımların çoğunu oluşturan açıktan atama yoluyla kamu personel alımları ise bir takvime bağlı kalmaksızın resmi tatil bitiş günü olan 2 Ocak 2017 tarihinden 31 Aralık 2017 tarihine kadar hemen hemen her gün yayınlanan ilanlar ile yapılması beklenmektedir.

Kamuya yapılan her türlü istihdamlar sitemizden yayınlanmaktadır. Kamuda istihdam edilmek isteyen adayların belirli periyotlarda bu ilanları inceleyerek durumlarına uygun olanlara başvurmaları gereklidir.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak 2016 yılında KPSS puanlarıyla Lise, Önlisans ve Lisans düzeyinden tüm atamaların en düşük puanlarını sizler için sunuyoruz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum