2017 Yılı Kadroların Kurumlara Göre Dağılımını DPB Açıklandı

2017 Yılı Kadroların Kurumlara Göre Dağılımını DPB Açıklandı

2017 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu uyarınca verilebilecek 5 Bin açıktan atama ve nakil sayılarına ilişkin Onay yazısı ve Kurum Dağılım listeleri Devlet Personel Başkanlığınca yayınladı. Kurum Listeleri Ekte sunulmuştur.

Devlet Personel Başkanlığı 2017 yılında kamuya yapılacak alımlardan bir kısmının kurumlara dağılımını açıkladı. Daha önce duyurulan 5 bin memur alımının bin 50 kadrosunun hangi kurumlara verileceği resmiyet kazandı.

2017 yılı için memur alımı 5 bin olarak açıklanmıştı. Bugün yayınlanan listede Bin 50 kişinin hangi kurumlara atamasına ilişkin resmi ilan edilmiştir. Kamu kurumlarından alınan atama ve nakil talepleri Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından toplanmıştı. DPB tarafından 5 bin memur atamasının bir kısmı için kurumlara dağılımını yayınladı.

DPB tarafından yayınlanan listede 1050 kadro için atama izninin hangi kurumlara verildiği belirtildi. Bu kapsamda kamu idare kurum ve kuruluşlarına 500, yükseköğretim kurumlarına ise 550 kişilik açıktan atama ve nakil izni verildi. Bu kapsamda 81 kamu kurum ve kuruluşu ile 110 üniversite bundan faydalanıyor.

DPB tarafından yayınlanan 2017 yılı memur alımı izinlerine göre üniversiteler 5'er kişilik kontenjan verildi. 110 üniversite her biri için listede 5 kişilik atama izni ifade ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına verilen izinler arasında ise en yükseği Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar yer aldı.

Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre yerleştirme yapılması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından talep edilen ve 2016 yılında sonuçlandırılamayan atama işlemlerinin 2016 yılında verilmiş bulunan söz konusu atama izinlerinden kullanılması kaydıyla ekli cetvelde belirtilen sayılara bağlı kalınmaksızın 2017 yılında tamamlanabilmesi Planlanmaktadır.

Atama izin sayılarının kamu idare, kurum ve kuruluşları itibarıyla dağılımının cetvel ile belirtilen şekilde yapılması ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 59 uncu ve 92 ncu maddelerine göre, açıktan atama izni talep edilen her bir personel için daha önceki hizmetlerine ilişkin hizmeti belge ile kadronun teşkilat, sınıfı, unvanı, Kadro derecesi ve sayısını gösteren cetvellerin doldurularak atama izni alınması amacıyla Devlet Personel Başkanlığınca atamalar gerçekleşecektir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.