2017 Yılında Kaç Sözleşmeli Personel Alınacak

2017 Yılında Kaç Sözleşmeli Personel Alınacak

2017 Bütçe Kanunu Onaylanınca Kanunda Yer Alan 5 Bin Atama İzni Adayların Akıllarını Karıştırdı. 2017 Yılında 60 Bin Personel Alınacaktı Neden 5 Bin Atama İzni Çıktı.

2017 yılı Bütçe Kanununda serbest memur kadrolarına 5000 atama izni verildi. Yer alan düzenleme gereğince, önceki yıllarda 40 bin ile 70 bin arasında değişen atama izni sayısı bu yıl 5 bin olarak belirlendi. 

Yapılan bu düzenleme yalnızca kadrolu alımları kapsamaktadır. Sözleşmeli olarak yapılacak olan alımlar 5 bin atama izni sayısına dahil değildir.

Peki ilgili Bakanların ardı arkasına yaptığı 2017 yılında 60 bin peronel alınacak açıklamaları ne anlama geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı gibi büyük kurumlar sözleşmeli personel alımına başlamış olup, sözleşmeli personel alımlarına 2017 yılında da devam edeceklerini ilgili bakanlar açıklamıştı.

Toplamda 5 Bin memur alımı için izin verilmesinin ardından geriye kalan büyük alımların sözleşmeli personel statüsünde olması beklenmektedir.

2017 yılında yapılacan olan 60 bin personel alımını Öğretmen, Sağlık Personeli, Polis, Askeri Personel ve Adalet Bakanlığı alımları oluşturması bunlarından büyük bölümünün sözleşmeli statüde yapılması beklenmektedir.

Ayrıca bütçe kanununda yer alan atama izni sayısı kısıtlamasına bağlı olmaksızın alım yapılabilecek kadrolar: Hakim ve savcı atamaları, Doktora atamaları, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında vergi ve sosyal güvenlik alanlarında istihdam edilecek yardımcı kadrolarına yapılacak atamalar, Engelli personel atamaları, Askeri personel atamaları, Polis atamaları, Korunmaya muhtaç çocuklar arasından yapılan atamalar.

Kamuya yapılan tüm Askeri Alımlar, Memur Alımı, İşçi Alımı, Sağlık Personeli Alımı, SYDV Alımları Kamu Personel Alım ilanlarına sitemizi günlük olarak ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.