2017/1 KPSS Adaylarına TEİAŞ Maaş Bilgilendirmesi

2017/1 KPSS Adaylarına TEİAŞ Maaş Bilgilendirmesi

2017/1 KPSS merkezi atama için adaylar kollarını sıvamış durumda. Tercih edecekleri kadroları sıralarken zor zamanlar geçiren adaylar için TEİAŞ bir bilgilendirme mesajı yayınladı. Yayınlanan mesajda maaş bilgisinden lojman bilgisine kadar tüm noktalara..

Türkiye Elektrik İletişim A.Ş(TEİAŞ) 2017/1 KPSS merkezi ataması için tercih yapacak adayları bilgilendirici bir mesaj yayınladı. 

TEİAŞ 2017/1 KPSS merkezi atamaları kapsamında ön lisans ve lisans olmak üzere toplamda 163 sözleşmeli memur alımı gerçekleştirecek. 163 alımdan 12 kişi ön lisans mezunu (tekniker olarak istihdam edilecektir) 151 kişi lisans mezunu olarak istihdam edilecektir. 2017/1 KPSS başvuruları ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Ön lisans mezunu adayların Elektrik, Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro, İnşaat Tekniklerliği, İnşaat Teknolojisi gibi bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Adayların güvenlik tahkikatının da olumlu sonuçlanması adaylarda aranan özellikler arasında yer almaktadır.

Lisans mezunu alımlarda ise mühendis, mimar, memur, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve sekreter alımı gerçekleştirilecek. Sekreter alımı için herhangi bir lisans mezunu programından mezun olmak yeterli oluyor.

TEİAŞ’ın yayınladığı bilgilere göre ek ödeme dahil en düşük net maaş (başarı ücreti hariç) 3.102 TL ile memur maaşı oldu. Tekniker 3.333 TL maaş, mimar 4.158 TL maaş, mühendis ise 4.158 ile 4.441 TL arasında maaşlarla istihdam edilecektir.

İstihdam edilecek personel dil bilgisine göre ek ücret alacak. Yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonucunda dil seviyesi A olan personele temel ücretin %10’u, B olanlara %5’i ve C olanlara %2’si şeklinde bir ek ödeme gerçekleştirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.