2017/1 KPSS ile Zabıta Alımına Kimler Başvurabilir

2017/1 KPSS ile Zabıta Alımına Kimler Başvurabilir

2017/1 KPSS tercihleri 21 Haziran 2017 tarihinde başladı. 3 Temmuz tarihinde saat 23:59’da tercihler sona erecektir. Adayların tercih yapabilmesi için 15 TL tercih ücretini ÖSYM’nin kılavuzda belirttiği bankalara veya ÖSYM resmi internet sitesine yatırmak

2017/1 KPSS tercihleri 21 Haziran 2017 tarihinde başladı ve 3 Temmuz tarihinde sona erecek. Adaylar ise bu süreç içerisinde kriterlerine en yakın kadroya girebilmek için şansını deneyecekler.

ÖSYM tercih işlemleri için 15 TL ücret alacak. Tercih ücretleri ÖSYM’nin kılavuzda belirttiği bankalar üzerinden veya ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ödenebilecek.

2017/1 KPSS merkezi atamalarında toplamda 353 zabıta memuru alımı yapılacaktır. Peki 2017/1 KPSS merkezi atamalarında kimler 353 zabıta memuru kadrosuna başvurabilecek? Kılavuzda başvuru şartları olarak neler yer aldı? İşte detaylar…

353 zabıta memurluğuna başvurabilmek için adayların ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak (2001), herhangi bir önlisans programından mezun olmak (3001) ve herhangi bir lisans programından mezun olmaları (4001) gerekmektedir. Bazı belediyelerde; Gıda Mühendisi lisans mezunu olma, Mahalli İdareler önlisans programı mezunu olma gibi şartlar yer almaktadır.

Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır. Adaylara güvenlik tahkikatı yapılacak olup güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması da istenmektedir.

Belediyeden belediyeye değişiklik gösteren bazı özellikler de vardır. B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, istenilen sınıftaki sürücü belgesine en az 5 yıldır sahip olmak gibi bazı şartlar her belediyede yer almasa da bazı belediyelerde başvuru şartları arasında yer almıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.