2017/2 PTT Personel Alımı Başvuru Sonuçları En Düşük Puanlar

2017/2 PTT Personel Alımı Başvuru Sonuçları En Düşük Puanlar

2017/2 PTT Genel Müdürlüğü Personel Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı. PTT Bin 750 Personel Alımı Sonuçlarında En Yüksek ve En Düşük Puanlar Belli Oldu. Sözlü Sınav Konuları ve Sınav Yerleri Tıkla Öğren…

PTT Genel Müdürlüğü İnsan kaynakları personel alım sonuçları kurumun resmi internet sitesinde açıklandı. PTT bünyesinde toplam istihdam edilecek  1750 personelin bundan sonraki yol haritası ne olacak.

Sözlü sınav sonucunda memur adayı olarak göreve başlayacak olan 1750 personel hangi belgeler istenecek. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi İdari Hizmet Sözleşmeli olarak görev yapılacağı belirtilmiştir.
Ataması yapılacak adaylardan aşağıdaki belgeler isteneceklerdir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı, Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde fotokopisi Şirket tarafından onaylanarak aslı iade edilecektir.) Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, İş isteme beyannamesi, Mal bildirim beyannamesi, Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan, 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf, Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu 2 suret olmak üzere istenecektir.

2017/2 PERSONEL ALIMINDA, GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ İLE DAĞITICI

POZİSYONLARI İÇİN SÖZLÜ SINAV KONU BAŞLIKLARI
Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı pozisyonları için sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar; 
1. Genel kültür
2. Coğrafya
3. Tarih
4. Vatandaşlık
5. Ekonomi
6. Din kültürü
7. Bilgisayar
8. Edebiyat
9. PTT tarihi, yapısı, iş ve işlemleri, konu başlıklarından sorumlu olacaktır.

Ayrıca dağıtıcı adaylarına mesleki alan bilgisine yönelik sorular sorulacaktır. Adaylar sözlü sınavda özgüven, muhakeme gücü, zeka, kavrama hızı, ifade yeteneği, hal ve hareketleri gibi kişisel özellikleri yönünden değerlendirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum