2018 Yılı Kamu Personel Alım Dağılımı

2018 Yılı Kamu Personel Alım Dağılımı

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2018 yılında Kamuya alımlarda atamalar konusunda açıklamada bulundu. 2018'de Devlet Kurumlarına kaç memur alınacak? Sorularına açıklama getirdi. İşte 2018 yılı Kamu Personel Alımlarına yönelik açıklama ve detayları

Kamu Kurumlarına atanmak İsteyenler için güzel haber. Hükümetten 2018 Yılı Memur Alımlarıyla İlgili Açıklama geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal 2018 yılı kamu personeli atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kamu Kurumlarına gelecek yılda bu sene olduğu gibi sınırlı sayıda kamu personeli alımı yapılacağını belirtti gelecek yıl öncelik öğretmen, hakim, savcı, sağlık personeli ve Akademik personel alımlarında olacak. Geçen yıllarla benzer rakamlar olduğunu açıklayabilirim dedi.

Açıklamaya göre En çok alımlar Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler olarak görülmektedir.

Son yılların en çok konuşulan konularından birisi haline gelen sanal para birimine değinen Naci Ağbal Uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyecek gelişme.

Başlangıç aşamalarında bu alanın mutlaka kontrol altına alınması kural ve kaidelere bağlanması gerek. Uluslararası finans sisteminde birtakım gelişmeler mutlaka olacaktır. Türkiye de her zaman olduğu için bu gelişmelerin içinde yer bulacaktır.

Ekonomide gelişen dolar yükselişi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ağbal Millet doların seviyesine bakacağına otursun işine gücüne baksın. Millet oturmuş kalkmış Üç ay sonra, altı ay sonra dolar kuru ne olacak sanki falcılar dedi. Bunu yaparak ekonomistim diyenlere de şaşırıyorum. Güçlü ekonomik ivme yakaladık.

Bütün bu parametreler ekonomideki gelişmeleri etkiliyor. Kurun seviyesine ilişkin teknik değerlendirmeler olur tabiki buna saygı duymak lazım ama onun dışında geleceği gören kahin edasıyla doların seviyesine ilişkin ölçü, rakam biçenlere kimse bakmasın. Herkes işine gücüne baksın dedi.

Kamu Personeli alımları yayınladığımız üzere adaylar sayfamız üzerinden Kamuya alınacak kişiler için Memur Alımı, Askeri Alımlar, İşkur İş İlanları ve Özel İş İlanları bölümlerimiz ile bilgilendirilmektedir. Sayfamızı takip ederek bu ilanlara daha kısa etkin ve araştırmadan tüm alımları takip etmek için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.