2018 Yılı Sağlık Personeli Açıklaması

2018 Yılı Sağlık Personeli Açıklaması

Maliye bakanı Ağbal Sağlık Bakanlığına ne kadar personel alacaklarını henüz netleştirmediklerini söyledi.

Ayrıca güvenlik soruşturması nedeniyle bazı alımların da sürecinin uzadığı ifaden edildi. 

Taşeron düzenlemelerinin yılbaşından önce çıkması için yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Ağbal, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. TBMM genel kurulunda bazı vergi kanunlarıyla ilgili kararnamelerin değişikliği için toplanıldı. Toplantıda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Ağbal, sorular üzerine taşeron konusunda da bir noktaya gelindiğini söyledi.

İleriye yönelik haklar konusunda da belirli bir noktaya gelineceğini ve birçok kolaylık sağlanacağını ifade eden Ağbal, birçok konunun açıklığa kavuşacağını bildirdi. 

Hükümette Bir İrademiz Var

Hükümet olarak bir iradelerinin olduğunu ve yapılandırmalardan da bahseden Ağbal, SGK borcu olanların ve kamuya olan borçların yapılandırmaları sayesinde birçok insanın borç yükünden kurtulduğunu dile getirdi ve şimdiye kadar 22.5 milyar lira tahsilat yaptıklarını ifade etti. 

Bir başka soru üzerine 2018 bütçe kanununda belirlenen açıktan atamalara da değinen Ağbal, Sağlık Bakanlığı personel taleplerini de değerlendireceklerini söyledi. 2018 bütçe kanunu görüşmelerinin devam edeceğini ifade eden Ağbal, bu konuyla ilgili adımların da atılacağını söyledi. Maliye Bakanlığı gelir uzman yardımcılığı yükselme sınavıyla ilgili de konuşan bakan, arkadaşlarımızı sevindirmeyi en çok ben istiyorum çalışmalarımız devam ediyor dedi. 

Çiftçilere de 2018 yılında 29 milyar 500 milyonluk bir bütçe ayrıldığını da belirtti ve 2018 yılında mazot desteğinin 2 kat artacağını da söylediler. 

Kadrolu Yerine Sözleşmeli Mi Olacak?

Taşeron personelin kadroya geçirilmesi konusunda sözleşme alternatifini de sunan bakanlıkla ilgili kesin olarak belirlenmeyen çözümün sözleşmeli personel şeklinde olacağı düşünülüyor. 

Şimdiden birçok taşeronun eleştirdiği bu konu hakkında sözleşmeli seçeneği de taşeron işçileri pek tatmin etmeyecek gibi görünüyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.