2018 Yılı Tercüman Alımı Başladı

2018 Yılı Tercüman Alımı Başladı

2018 Tercüman Alım ilanları yayınlanmaya başlandı. Başvuracak adaylar en az ilkokul mezun olmaları ve KPSS şartı bulunmamaktadır. Başvurular 02 Ekim 2017 de başladı.

İlk ilanı yayınlayan İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı alımlara 02 Ekim 2017 de başlamış olup 31 Ekim 2017 de sona erecektir. Başvurular şahsen yapılacak olup en az ilkokul mezun olmaları gerek.

Alım yapılacak diller şöyle: Afganca, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Burma (Myanmar Urdu), Çeçence,Danca, Ermenice, Dari Dili, Estonca İşaret Dili, Farsça,Fince,Flemenkçe, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İşaret Dili, İtalyanca, Japonca,Kanada Dili, Karadağca, Kazakça, Kırgızca,Korece, Kürtçe (Farklı Lehçeleriyle), Leh dili, Makedonca, Malayca, Moğolca, Moldovca, Nijerya Dili, Norveçce, Osmanlıca, Özbekçe, Portekizce, Romence, Ruanda Dili, Rumca, Rusça, Sırpça, Soranice, Tanzanya Dili, Tacikçe,Türki Cumhuriyetleri Dilleri,Türkmence, Ukraynaca, Urbanca (Yurba), Urduca, Uygurca, Yunanca ve diğer tüm diller.

Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığınca düzenlenecek 2018 yılı tercüman listesine başvurmak için başvuru tarihi, başvuru kabul şartları ile başvuru için istenen belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Başvuracak adaylar Tercümanlık başvuru formu doldurulduktan sonra istenen belgelerle birlikte İstanbul Adalet Sarayı bizzat veya posta yolu ile gönderilebilir.

Başvuruda istenen bazı belgeler: Tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma, ruhsatname ve sertifika olması gerek. İki adet vesikalık fotoğraf ve Başvuru Formu olması gerek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum