2018’de Aile Bakanlığı 1500 Personel Alacak

2018’de Aile Bakanlığı 1500 Personel Alacak

2018'de bin 500 Aile Sosyal Destek Programı kapsamında personel istihdamı gerçekleştireceğini Aile Bakanı açıkladı.

Fatma Betül Sayan Kaya Aile Bakanlığının 2018 yılı Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda açıklamalarda bulundu. Kaya Önümüzdeki dönemde istihdam dostu sosyal yardım kriterlerine öncelik vereceğiz. Öncelikli bu konuda bazı somut adımlar da attık.

Kaya 2018 yılı içerisinde bin 500 Aile Sosyal Destek Programı personelinin daha istihdamını gerçekleştirerek daha iyi bir hizmet yapmış olacağız dedi. Bakanlık bünyemizde bulunan 5 bin 460 çocuğumuz koruyucu aile yanında hayatını sürdürüyor. Sadece 2017 yılında 904 çocuğumuzu koruyucu aileye kavuşturduk dedi.

Bakan Kaya sözlerine şöyle devam etti; Örneğin devletten sosyal yardım alan hanelerde yaşayan çalışabilir durumdaki bireylerin istihdamı halinde bir yıl süreyle işveren sigorta primi Bakanlığımız tarafından üstlenilecektir. Bu düzenleme, 2018 yılı başı itibarıyla yürürlüğe girecek dedi.

Aile Bakanı Kaya 16 ile 17 yaş aralığında evlenen kız çocuklarının toplam evlilikler içindeki oranının 2002 yılında yüzde 7,3 iken, bu oranın 2016'da yüzde 4,6'ya gerilediğini belirterek şöyle konuştu: Ancak bu orandaki düşüşü yeterli bulmadığımızı ve ülke ortalaması üzerinde orana sahip 8 ilde özel bir çalışma yürüttüğümüzü de belirtmek isterim dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.