2019 Bitmeden Taşeronlar 3 Ay Boyunca Ödeme ve İkramiye Alacak

2019 Bitmeden Taşeronlar 3 Ay Boyunca Ödeme ve İkramiye Alacak

Taşeronlar için belirlenen resmi kararlara göre, 2019 yılı bitmeden Eylül, Ekim ve Aralık aylarında para ödemeleri yapılacak.

Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet vermek üzere görevlendirilen taşeronlar için olumlu gelişmeler yaşanıyor. Son dönem 2019 TİS görüşmelerinde umduklarını bulamayan taşeronlar için, 2019 yılı güzel tamamlanacak.

4/D Kadrolu ve Belediye Şirket İşçileri Faydalanacak

Söz konusu ekstra ödemelerden faydalanacak olan taşeronlar için belirtilen nitelikler dahilinde 4/D’li taşeronlar ve belediye şirket işçiliğine geçen taşeronlar faydalanacak. İlgili ödemeler ise 3 farklı tarihte yapılacaktır.

İlk Ödeme Eylül’de 

Taşeronlar için yapılacak üç farklı ödemeden ilki bu sene içinde bulunduğumuz Eylül ayında yapılacaktır. Bu ödemeler ise çocukları okuyan taşeronlar için ayrıca verilecek olup; eğitim öğretim, okuma parası olarak ilkokul için 100 TL, Ortaokul için 110 TL, Lise için 120 TL ve Yüksekokul Üniversite için 140 TL olarak belirlenmiştir.

İkinci Ödeme İkramiye

Taşeronlar için maddeler ile tespit edilmiş olan ikramiye ödemelerinin ikinci taksitlerinin zamanı da geldi. Yıl sonu gelmeden ödenecek olan taşeron ikramiye ücretleri ise Ekim ayında yapılacak. Maaşlara göre kademeli ve farklı yansıyacak olan ikramiye ödemeleri 2,5 günlük kısmı karşılayacak. 4/D’li taşeronlar da bu vesile ile bu yıl 10 günlük ödemelerini tahsil etmiş olacak.

Son Ödeme Aralık’ta İlave Tediye

Taşeron işçi ilave tediye ödemesi olarak bilinen ödeme için verilen ödeme planı tarihi 2019 yılı bitmesine yakın yapılacaktır. Söz konusu ödeme dahilinde 13 günlük ilave tediye ödemesi alacak olan taşeronlar 13 Aralık 2019 günü ödemelerini tahsil edebilecektir.

Taşeronlar ile ilgili gelişmeler için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum