2020 EKPSS Kura Başvuru ve Ödeme İşlemleri Nasıl Olacak?

2020 EKPSS Kura Başvuru ve Ödeme İşlemleri Nasıl Olacak?

ÖSYM tarafından 2020 yılı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve kura başvuru KILAVUZU yayımlandı. ÖSYM EKPSS kura başvuru ve ödeme işlemlerine dair detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 18 Kasım 2020 itibarıyla 2020 EKPSS kura başvuruları alınmaya başlamıştı. 2020 EKPSS kura ile sınavsız engelli memur atamalarına nasıl başvuru yapılacağını ve ödeme işlemlerini araştıran adaylar için İş İlanları Kariyer olarak bu haberimizde hazırladık.

2020 EKPSS Başvuru Ücreti

Normal EKPSS için başvuru ücreti 120 TL iken, kuraya katılacak adaylar için başvuru ücreti 20 TL olarak açıklandı. Ödeme işlemleri başvuruların tamamlanmasından 1 gün sonra da yapılabilecek. Adayların bu hususa da dikkat etmesi gerekiyor.

EKPSS Başvuru Tarihleri ve Geç Başvuru Günü

2020 EKPSS kurasına katılacak adaylar için başvurular 30 Kasım'a kadar devam ederken bu süreler içerisinde yapamayan adaylar 9 Aralık ile 10 Aralık 2020 tarihleri arasından geç başvuru günü ÖSYM'de gerekli başvuru işlemlerini yapabileceklerdir.

EKPSS Kura Başvuruları

Başvurular ya internet üzerinden bireysel olarak ya da başvuru merkezlerinden yapılabilecektir.

Bireysel Başvuru: ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı olan ve eğitim bilgileri ile EKPSS/KURA için gereken engel durumuna ilişkin bilgilerinde değişiklik bulunmayanlar, başvurularını, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.

Başvuru Merkezlerinden Başvuru: Geçerli fotoğrafı bulunmayan, Eğitim bilgileri MEB e-Okul, YÖKSİS veya ÖSYM arşivi kaynaklı olmayan adaylar, EKPSS Kura için gereken engel grubu bilgisi bulunmayan veya var olan bilgisinde değişiklik bulunan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

2020 EKPSS Kura Ödeme İşlemleri

Adaylar Başvuru ekranında "Şehit Eş/Çocuğu veya Gazi/Gazi Eş/Çocuğu Olma Durumu Ücret muafiyetinden yararlanmak istiyorum." seçeneği işaretlenecektir. Bu seçeneği boş bırakan adaylar süresi içinde ücret ödemesi yapmaları gerekiyor. Başvurusunu internetten veya başvuru merkezinden yapan adaylar 1 Aralık 2020 23.59’a kadar ödeme işlemlerini tamamlayabileceklerdir.

Ödemelerin ÖSYM'nin "e-İşlemler" bölümünde yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile yapılması gerekiyor.

EKPSS Kura Başvuru Ücretinin Yatırılacağı Bankalar

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı, Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı, Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı,

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan ödeme kabul etmektedir.

2020 EKPSS Kura Kılavuzu.

 

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.