2020 Yılı Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları 7 Ocak’ta Başlıyor

2020 Yılı Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları 7 Ocak’ta Başlıyor

2020 yılı askeri alımları için başvuru tarihi ilan edilmiştir. Bu kapsamda lise mezunu subay ve astsubay alımı başvuruları 7 Ocak 2020 tarihinde başlıyor. Alım sınavını ÖSYM Başkanlığı yapacaktır. Bay ve Bayan adaylar başvuru yapabilir. Kılavuz ilave edil

2020 yılı askeri alımları başlıyor. Subay ve astsubay alımı başvuruları 7 Ocak 2020 tarihinde başlıyor. Alıma başvuru ÖSYM Başkanlığı üzerinden yapılacaktır. Subay ve astsubay olmak isteyenler bu başvuruları dikkatli inceleyerek başvuru yapması gerekiyor. Alıma bayan ve bay adaylar başvuru yapabilir.

Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından öğrenci alımı yapılacak. Harp Okulları ve Astsubay MYO‘lara yapılacak alımda başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak. Başvurular 7 Ocak’ta başlayacak.

Milli Savunma Üniversitesi bünyesine lise mezunu adaylar arasından binlerce subay ve astsubay alınacak. Bu alım için adaylar ilk aşamada MSÜ yazılı sınavına girecek. Yazılı sınav ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılacak.

MSÜ subay astsubay alımı ilk aşama sınavı için başvurular 7 Ocak 2020 Salı günü başlayacak. Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alınacak. 10 Şubat 2020 günü başvuruların sona ermesinin ardından MSÜ yazılı sınavı 29 Mart 2020 günü yapılacak. Sonuçları 21 Nisan 2020 günü açıklanacak.

Subay ve astsubay alımında yaş şartı bu şekilde; Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmi bir) yaşında olmak. (01 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır.

Bayan öğrenciler, sadece Harp Okullarına alınacağından bayan öğrencilerin, en fazla 20 (yirmi) yaşında olmaları (2000 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2019 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar), Ankara’daki okulda eğitim göreceklerdir.

5 yıllık eğitim vardır subayların; Mezun olay adaylar lisans mezunu olarak mezun olurlar. Kara harp okulunda İngilizce cince Almanca, Arapça, Yunanca, Rusça dil eğitimi verilmektedir.

Mezun olan subaylar aldıkları eğitimlerle dünyanın sayılı ordularının arasında yerlerini alırlar.

MSÜ astsubay ve subay alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.