2021 Askeri Alımlar İnternet Başvuru Son Günü

2021 Askeri Alımlar İnternet Başvuru Son Günü

2021 yılı kamu personeli alımı başvuruları sona eriyor. Jandarma ile Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı Şubat ayı askeri personel alımları kapsamında başvurular için yarın son gün. Detaylar aşağıdadır.

2021 yılı Şubat ayı askeri personel alımları kapsamında Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına ayrı ayrı olmak üzere toplamda 591 kadroya sözleşmeli subay alımı yapılıyor. Başvurular 28 Şubat 2021 itibarıyla tamamlanacak. İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik sözleşmeli personel alımı başvuru detayları:

Sahil Güvenliğe Sözleşmeli 41 Subay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı sözleşmeli subay alımı başvuruları tamamlanıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı için subay alımlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için sona gelindi. Subay alımları 10 Güverte, 10 makine, 10 ikmal, 10 mühendis ve 1 hukuk alanında olmak üzere 41 kontenjan için yapılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı 550 Subay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı'na 2021 yılı 550 sözleşmeli muvazzaf Subay alımları kapsamında başvurular için sona gelindi. JGK 550 sözleşmeli personel alımı kapsamında SUBAY alımları Jandarma, Personel, İkmal, Maliye, İstihkam, Muhabere, Öğretmen (Beden Eğitimi), Öğretmen (Rehberlik), Bakım, Mühendis (Bilgisayar), (İnşaat), (Elektronik), (Kimya), (Makine), Veteriner, Hukuk alanlarında gerçekleştiriliyor.

Başvuru Süreci

Jandarma'ya 550 Subay alımı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı 41 subay alımı için başvurular 28 Şubat 2021 günü saat 23.59’da tamamlanacaktır. Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi "JSGA" Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Adaylar başvurularını JSGA'da e-Devlet şifrelerini kullanarak giriş yaparak tamamlayabileceklerdir.

Başvuru Şartları

Gerek Jandarma subay alımı gerekse Sahil Güvenlik subay alımı için adayların taşıması gereken genel hususlar ve mezuniyet hükmü şu şekildedir: T.C. vatandaşı olmak, en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olmak gerekiyor.

KPSS ve ALES Şartı

Her iki alım için de aynı şartlar isteniyor. Bu kapsamda 550 Subay alımı için başvuru yapacak adayların 2019-2020 yıllarında yapılan KPSS’de; Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puan, 2019-2020 yıllarında yapılan ALES’ten Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.