2021 JAMYO Lise Mezunu 712 Astsubay Alımı Yarın Başlıyor

2021 JAMYO Lise Mezunu 712 Astsubay Alımı Yarın Başlıyor

2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu astsubay alımları 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü itibarıyla başlıyor. 2021 JAMYO lise mezunu astsubay alımlarına kimler başvurabilir? İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından 2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulları başvuru kılavuzu yayımlandı. 12 Temmuz itibarıyla başlayacak lise mezunu astsubay alımlarına dair şartları ve süreci bu yazımızda hazırladık.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular 12 Temmuz 2021 günü başlayıp, 08 Ağustos 2021 günü saat 23.59’da
sona erecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

KİMLER JAMYO ASTSUBAY ALIMLARINA BAŞVURABİLİR?

Lise veya lise dengi meslek okulu mezunları veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir.

JAMYO 2021 YKS ŞARTI

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvuru için; ÖSYM tarafından yapılan 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aldıkları puan esas alınarak;

Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 500.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanın en az %80’ini almış olması gereklidir.

KONTENJANLAR

Astsubay Meslek Yüksekokuluna temin edilecek (712) erkek kontenjanın %5’i (36 öğrenci) Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarına tahsis edilecektir. Diğer başvuru detaylarına aşağıdaki BAŞVURU KILAVUZU bağlantısından direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.