2021 Yılı 11 Bin 500 Bekçi Alımı Gündemde! Başvuru Şartları Nelerdir

2021 Yılı 11 Bin 500 Bekçi Alımı Gündemde! Başvuru Şartları Nelerdir

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde 2021 yılı itibarıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz sene açıklanan 11 bin 500 kadro için bekli alımı sürecine girilmesi bekleniyor. Adayların Mayıs ayı için beklentisi arttı.

2021 yılı için 11 bin 500 boş bekçi alımı kadrosu bulunuyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından önemli açıklamalar yapıldı. 2021’de da çarşı ve mahalle bekçisi alımları devam edeceği belirtilirken en az lise mezunu olmak üzere 11 bin 500 boş kadro için başvuru ilanı bekleniyor. 2021 yılı 11 bin 500 bekçi alımı gündemde! Başvuru şartları nelerdir? Detayları ve sürecin başlaması için gündem çalışmamızı bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kimler 2021 yılı bekçi alımlarına başvuru yapabilecek? Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımlarına başvuru şartları nelerdir? İşte tüm detaylar:

2021 Yılı Bekçi Alımları Gündemden Düşmüyor

2021 yılı Mayıs ayı itibarıyla adayları çarşı ve mahalle bekçisi alımı için talepleri ve beklentileri en üst seviyeye çıktı. Tam kapanma sonrasında adayların beklentisinin karşılanması için 100 binlerin beklediği 11 bin 500 kadroya bekçi alımının yapılması için ve konunun gündemden düşmemesi için taleplerinizi yayımlıyoruz.

11 Bin 500 Bekçi Alımı

2021 yılı Mayıs ayı itibarıyla Bekçi alımları için 11 bin 500 kontenjan daha bulunuyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ tarafından yapılan son açıklamada bekçi alımları için kadrolara atamaların yapılacağı belirtilmişti. Bu kapsamda 40 bin bekçi kadrosunun tamamlanması için şu an 11 bin 500 bekçi alımına daha ihtiyaç olduğu ve bu atamaların 2021 yılında da devam edeceği belirtilmişti.

81 Şehre 11 Bin 500 Bekçi Alımı

2021 yılı Mayıs sonu itibarıyla da 81 şehirde olmak üzere 11 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için adayların taleplerinin yerine getirilmesi ve ilanların yayımlanması beklenmekte.

2021 Yılı Bekçi Alımı Şartları Tam Liste

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Boy olarak 1.67 m olanlar başvuru yapabilir. Aynı şekilde boy kilo orantısına da bakılıyor. Bu sebeple beden kitle indeksi olarak da 18 ile 27 arasında olmak,

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak şartı aranıyor. İlanlar ilçe bazında verilen kontenjanlar için ilçe sınırları içinde ikamet şartı da aranabilmektedir.

Askerlik ödevini bitirmiş olmak şartları da aranmaktadır.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
41 Yorum