2021 Yılı 5000 Orman Muhafaza Memuru Alımı! Beklenti Arttı - Şartlar Neler

2021 Yılı 5000 Orman Muhafaza Memuru Alımı! Beklenti Arttı - Şartlar Neler

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü OGM 2021 yılı Orman Muhafaza Memuru kadrolarına 5000 yeni atama yapılması bekleniyor. Başvuru şartları nelerdir? Orman Muhafaza memuru maaşları ne kadardır?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü için 2 bin 83 kadroya geçici ve kadrolu işçi alımları başvuru süreci tamamlandı. Şimdi sıra Orman Genel Müdürlüğü OGM’de atama bekleyen 5000 YENİ ORMAN MUHAFAZA MEMURU alımı sürecinde. Adayların beklentisi arttı. Konunun gündemde kalması adına da bizler gerekli haberimizi tekrar ele alıyoruz.

5000 ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI

2021 yılı 5 bin Orman Muhafaza Memuru alımı için adaylar gerek taleplerini gerekse beklentileri artık en üst seviyede. Bu yıl için haklı olarak istenen sayı en az 5 bin.

SON ATAMADA 2 BİN 700 KADRO VERİLDİ

2019 atamasında 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı yapılmıştı. 2 yıl geçen sürenin ardından yüksek bir kontenjanla ormanlarımıza can damarı olacak ve güvenliğini sağlayacak yeni kamu personellerine ihtiyaç var. Bunun için de geçen yıl yapılmayan alımların bu sene 5000 olarak taçlandırılmasıdır.

ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMLARI ŞARTLARI NELERDİR?

Orman Genel Müdürlüğü’nde “orman muhafaza memuru” olmak için 657 sayılı DMK’da belirtilen genel şartlara, ayrıca özel şartlara haiz olmak gerekiyor.

T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gibi şartlara haiz olmak gerekiyor.

Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

KPSS’den en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURABİLİR?

Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı önlisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum