2021 Yılı ASDEP Alımları Gündemde! Mali ve Özlük Haklar Çalışma Bakanına Soruldu

2021 Yılı ASDEP Alımları Gündemde! Mali ve Özlük Haklar Çalışma Bakanına Soruldu

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında alınacak personelin mali ve özlük haklarına ilişkin TBMM’de yeni Bakan Vedat Bilgin’e soruldu. 2021 yılı ASDEP alımlarının gündeme gelmesi için bu haberimizde detayları bulabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in cevaplaması için yeni soru önergesi verildi. Soru önergesi ile 2021 yılı ASDEP alımlarının gündeme gelmesine destek vermekle birlikte mali ve özlük haklarının nasıl olacağına dair soruları haberimizde bulabilirsiniz.

2021 yılı ASDEP personel alımı bekleyen adaylar adına gerek mali ve özlük haklarla ilgili sorular kapsamında yeni istihdam için de kontenjanların açıklanmasını bekliyoruz.

Sorular

4B kadrosuna geçirilecek ASDEP Personellerinin sözleşmelerinin “Belirsiz Süreli” olarak düzenlenmesi düşünülmekte midir?

ASDEP çalışanlarının meslek tanımının yapılması düşünülmekte midir?

ASDEP personeli taşeron çalışanı iken ve 4D kadrosunda belirsiz süreli olarak çalışmıştır. Çalıştığı sürenin (kamuda geçirilen sürenin) dikkate alınarak “koşulsuz tayin” (eğitim hakkı ve eş durumu) gibi haklarının düzenlenmesine yönelik yapılan çalışmalar nelerdir?

ASDEP personelinin kamuda çalıştığı sürecin tamamı işleme alınarak; kıdem, mali ve özlük haklarının düzenlemesinin yapılması düşünülmekte midir?

Görevde yükselme konusunda ASDEP personellerinin 657 sayılı mevzuat kapsamında değerlendirilmesi ve sorunun iyileştirilmesi düşünülmekte midir?

Annelik izni, süt izni vb. gibi konularda 657 sayılı mevzuat dikkate alınarak benzer bir 4B sözleşmesi hazırlanacak mıdır?

5395 ÇKK Danışmanlık Tedbir ücreti (EK-49), icapçılık/bilirkişilik, Emniyet ve adliyelerde çocuk ifadelerine katılım ücretlerinin ödenmesi sorununun çözümlenmesi için yapılan çalışmalar nelerdir?

Yatılı kuruluşlarda ASDEP personeline nöbet tutma görevinin verilmesi ve nöbet ücretinin ödenmesi ile ilgili bir çalışmanız var mıdır?

ASDEP personelinin dezavantajlı kesim ile ilgilenmesi ve riskli çalışma koşullarının dikkate alınması, yıpranma durumunun göz önünde bulundurulması ve bu kapsamda özlük haklarında düzenlenmesine yönelik yapılan çalışmalar nelerdir?

Cevaplama Süreci

Cevapları İş İlanları Kariyer olarak takip edip Bakan Bilgin tarafından cevaplandığında ve yayımlandığında sizleri bilgilendireceğiz. Cevaplama süreci bir müddet olmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum