2021 Yılı Kurum Dışı İMD Alımı İçin Beklenti Arttı

2021 Yılı Kurum Dışı İMD Alımı İçin Beklenti Arttı

2021 yılı itibarıyla İş ve Meslek Danışmanı adayları altıkları sertifikanın da gerekliliğini yerine getirebilmek için baraj puanının düşürülerek yeni atama yapılması için beklentisi arttı.

2021 yılı İMD alımları için Nisan ayı tam zamanı. İş ve Meslek Danışmanı adaylarının kendi taleplerini kendi kalemlerinden ilk elden ele almak ve beklentinin arttığımı belirtmek istiyoruz. İşte İMD adayları ve taleplerine dair tüm detaylar. 2021 yılı kurum dışı İMD alımları için beklenti arttı.

2021 Yılı İMD Adayları ve Talepleri

Bizler 3 yıldır KURUM DIŞI atama kararı bekleyen iş ve meslek danışmanlarıyız. İş ve Meslek danışmanı alımı, Türkiye'de ilk defa 2011 yılında gerçekleştirildi. AB uyum yasaları çerçevesinde ilk 6 sınavda, sınavı kazanan tüm adaylar 2013 Nisan'ına kadar eksiksiz bir şekilde atandılar.

Ancak 2013 Nisan sonrası ilk defa KPSS şartı (70) ve mülakatla 25 Haziran 2018'te 1141 İş ve Meslek Danışmanı ilanına çıktı.2016 KPSS Lisans Puanı esas alındı. Daha sonra ise 2 defa kurum içi personel ataması yapıldı.

Baraj Puanı Esnetilerek İlana Çıkılmalı

İçinde bulunduğumuz durumun farkındayız ve İŞKUR' un bu yoğun sürecinde meslektaşlarımıza destek olmak için göreve hazırız. Başlatılan istihdam seferberliğinde bizler de yerimizi alarak ülkemizin işsizlikle mücadelesine katkı sunmak istiyoruz. Pandeminin getirdiği zorluklar nedeni ile de barajın esnetilerek ilana çıkılmasını sizden talep ediyoruz.

Sertifikalarımız hazır, eğitimlerimiz tamam ve istihdamın korunmasında elimizden geleni yapmaya hazırız. İşsiz İş ve Meslek Danışmanı kalmasın.

Kurum Dışı İMD Alımı Müjdesi

Siz değerli yetkililerimizden Kurum Dışı İş ve Meslek Danışmanı Atama Müjdesi bekliyoruz. Siz bizlere daha önce umut oldunuz, yine olursunuz. Adaletinize güvendiğimizi belirterek önceliğin kurum dışı iş ve meslek danışmanlarına verilmesi istenmektedir. Yetkililerin bu sesi duyarak gerekli adımı atmasını ve 2021 yılının İMD alımları için yeniden bir başlangıç olmasını bekliyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum