2021 Yılı Taşeron ve Kamu İşçilerinin İkramiye Ödeme Tarihleri Belli Oldu

2021 Yılı Taşeron ve Kamu İşçilerinin İkramiye Ödeme Tarihleri Belli Oldu

2021 Yılı Taşeron ve Kamu İşçilerinin İkramiye Ödeme Tarihleri Belli Oldu. Yayımlanan karar ile Resmi gazete üzerinden ödeme takvimi belli oldu. Peki, İkramiyeler Ne Zaman Verilecek? Kaç Kişiye Verilecek İşte Cevaplar.

Tediye Başlığı altında Ortalama 500 Bine Yakın işçinin cebini azda olsa rahatlatacak olan ikramiyelerin dağıtımı yapılacak tarih belli oldu.  Yapılan ilk ikramiye 29 Ocak 2021 Tarihinde 13 günlük aralıklar ile 52 günde ikramiyeleri alan Ortalama 500 Bin kişilik işçinin 2. Dönem Tediyesi iste Günü Gününe belli oldu. Peki, Ne zaman verilecek ikramiyeler?

2021 Yılı 2. Dönem İkramiyeleri Ne Zaman?

Yapılan ilk ikramiye 29 Ocak 2021 Tarihinde 13 günlük aralıklar ile 52 günde ikramiyeleri verilmişti. 2. Dönem ikramiyeleri ise 11 Mayıs 2021 tarihinde verileceği belirlendi. 500 Bin Kişi arasında yer alan çalışanlar arasında maden ve yer altı işlerde çalışanların maaşları ise 24 Aralık 2021 tarihinde verileceği şeklinde açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı kararı ile Yılın ikinci döneminde 26 günlük ödeme daha ek olarak yapılacak.

2021 Yılı İkramiyeleri Ne Kadar?

Brüt Maaştan hesaplanarak ve SGK primi ile gelir ve damga ve kesinitisi olmak üzere % 15 kesinti yapılarak ikramiyeler verilmektedir. 52 Gün aralıklar ile verilen bu ikramiyeler En düşüğü Bin 108 TL alacak. Asgari ücret ile çalışan bir işçi ise Net 3 Bin 646 TL ikramiye alacağı açıklandı.

Kimler Tediye Ödemesi Alabilecek?

Sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar, Kamu iktisadi teşekkülleri, Genel ve katma bütçeli kurumlar, Özel bütçeli idareler, Belediye ve özel idareler "hizmet akdi" ile çalışan işçiler Tediye İkramiyelerini alabileceklerdir.

Tediye İkramiyesi Nedir?

Kamu idarelerinde kadroya geçen işçilere, kamu idarelerine ait olan bir kurumlarda kadroya geçen işçilere yılda 52 Günlük Bir Dönemde verilen ek bir İkramiye olarak belirtilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.