2021/2 İlk-Orta-Lise-MYO-Lisans Memur Alımı Tercihleri Başlıyor

2021/2 İlk-Orta-Lise-MYO-Lisans Memur Alımı Tercihleri Başlıyor

2828 sayılı kanun kapsamında personel alımı süreci başlıyor. Adaylar e-Devlet üzerinden tercihlerini yapabileceklerdir. İşte süreç

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıkladı. 2021 yılı 2. dönem atamaları başlıyor. 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında atanacaklarla ilgili tercihler online olarak alınmaya başlıyor. İlkokul-Ortaokul-Lise-MYO-Lisans memur alımı kapsamında atamalara dair tercih işlemleri alınacak. Yapılan açıklama ve detaylar şu şekildedir:

aile-bakanligi.jpg

Sosyal hizmetler memur alımı tercihleri

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2021 yılı 2. dönem tercih işlemleri başlıyor. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2021 Yılı II. Dönem tercih işlemleri alınacak.

2828 tercihleri ne zaman?

Hak sahipleri tercihlerini e-Devlet internet adresi üzerinden 18 Ekim 2021-27 Ekim 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 27 Ekim 2021 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir.

memur-alimi-tercihleri.jpg

2828 sayılı Kanundan kimleri kapsar?

  • Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,
  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,
  • 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak e-Devlet internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir.

Sosyal hizmetler memur alımı atamaları nasıl olacak?

İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi kadrolar için yapılacak yerleştirme işlemlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler dikkate alınacaktır

Hak sahibi olan bütün adayların (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi dahil) yerleştirme işlemleri Kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

İşte detayların yer aldığı güncel başvuru kılavuzu: Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/2021-eylul-tercih-kilavuzu.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum