2058 Personel Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı

2058 Personel Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2.058 personel alımı için 2017/7 tercih kılavuzu yayınlandı. Adayların başvurabileceği kadrolar, adaylarda aranan lisans programları gibi önemli bilgiler kılavuzda yer aldı. Başvurular 23 Haziran tarihinde başlayacaktı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2.058 personel alımı gerçekleştiriyor. 1341 Mühendis, 717 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 2058 sözleşmeli personel alınacaktır. Personel alımı için tercih kılavuzu 22 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı için tercihler 23 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olup 4 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Tercih işlemleri ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Tercih işlemlerinde adaylardan 15 TL sınav ücreti alınacaktır. Sınav ücretleri ÖSYM’nin belirttiği bankalara veya ÖSYM resmi internet sitesine yatırılacaktır. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir.

KPSS’den en az 50 puan almak gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

Başvurularda 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan KPSS’nin puanları dikkate alınacaktır. ÖSYM yerleştirmeleri bu KPSS puanlarına göre gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. İlan edildikten sonra adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenilecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının internet sayfasında ilan edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.