21 Dönem Pomem Başvuruları Bitiyor

21 Dönem Pomem Başvuruları Bitiyor

Polis Akademisi Başkanlığı Tarafından Yayınlanan 2. Dönem 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Sona Eriyor.

Polis Akademisi’ne bağlı olan POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne bu yıl 13 bin yeni polis adayı alımı yapılacak. Bu kapsamda lisans ve ön lisans mezunlarının başvurabileceği bu ilanın şartları ile ilgili hususları yazımızda bulabilirsiniz.

Erkek ve Kadın Polis Adayları
Yapılan duyuruda hem erkek hem de kadın polis adayları alınacağı ifade edilirken bunlardan toplam 11.800’ünün erkek 1.200 tanesinin ise kadın olacağı belirtildi. Lisans ve önlisans ayrımı yapılan duyuruda 10.000 erkek ve 1.000 kadın aday lisans mezunları arasından seçilecek. Bununla birlikte önlisans mezunları arasından da 1.800 erkek 200 de kadın aday alınacak.

Başvuru Tarihleri ve Şartları
Polis alımı için 25 Eylül ile 6 Ekim 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek. Yapılan duyuruda polis alımı şartları ayrıntılı bir şekilde ifade edilmiş olsa da yine de sizlere birtakım hususlar hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

Alınacak polis adaylarının atamaları polis memuru olarak yapılacak. erkek adaylarda boy şartı 1.67 kadınlarda ise 1.62 olarak belirlendi. Bununla birlikte TC vatandaşı olmak, siyasi partilere üye olmamak, kamu haklarından yoksun kalmamak, kendisi ya da evli ise eşi genelev tarzı yerlerde çalışmamış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak yani 31 aralık 1988 dahil olmak üzere daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak vb. Bu şartların tamamına internet üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Hangi Puan Türü
POMEM alımlarında kıstas olarak alınacak sınav KPSS olacak. Lisans mezunları için P3 puan türünden 60 puan ve üzeri alınması gerekirken önlisans mezunları için P93 puan türünden 70 puan ve üzeri alınması gerekmektedir. 
Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus lisans mezunları için 2016 ve 2017 yılı KPSS sınavları kıstas olarak alınacak iken önlisans mezunları için sadece 2016 sınavı geçerli sayılacak.

Eğer sizler de bu şartları taşıyor ve polis olmak istiyorsanız bu durumda POMEM sınav ücreti yatırarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak yukarıda ifade ettiğimiz sürelere de yeniden dikkat çekmek isteriz. Aksi takdirde bu büyük fırsatı tepmiş olacaksınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum