21 Yüz Yılın Kölesi Taşeron İşçiler Hakkında Canlı Yayında

21 Yüz Yılın Kölesi Taşeron İşçiler Hakkında Canlı Yayında

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Hükümete Sesleniyorum. Taşerona İşçilere Söz Verdiniz, Sözünüzü Tutun dedi. Hükümete Taşeron İşçilerinin Dramlarını Anlatarak Taşeron İşçiler 21 Yüzyılın Kölesi…

CHP Gurup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu Hükümete seslendi. Seçim programımızda Cumhuriyet Halk Partisi olarak eğer hükümete gelirsek taşeron işçi kardeşlerimizin kadroya geçirilerek kölelikten kurtaracağımıza söz vermiştik.

Kılıçdaroğlu taşeron işçilerin en büyük problemleri tek tek sayarak biz taşeron işçilerin kadroya geçirilinceye kadar her platformda dile getireceğimizden emin olsunlar. 21 Asırda köleliğe son vereceğimizi ve muhalefet partisi olarak dile getirdiğimiz taşerona kadroyu yerine getireceğiz dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu taşeron işçilere kadro sözünü ilk biz verdik ve seçim programımızda yer verdik. Taşeron işçiler bugün sendikalı olamıyor ve haklarını dile getiremiyor. Biz bu anlayışı kabul etmiyoruz, dedi.

Taşeron işçilerin sorunları saymakla bitmez diyen Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam ederek.

Taşeron işçiler, ( Sendikal hakkı bulunmamakta, iş güvencesi bulunmamakta, işten atıldığı zaman gidebileceği adalet yok, beğenmeyen amir işten atabilir, bir çok hakları bulunmamakta) böyle olmaz dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu zamanında 320 Bin Taşeron işçi kardeşimiz bulunurken şuan için 1 Milyonu geçmiş durumda. Bu kölelik dramına son verilmeli taşeron işçi kardeşlerimizin Cumhuriyet Halk Partisi olarak arkalarındayız ve yanındayız.

Adalet ve Kalkınma Partisine (AKP) seslenen Genel Başkan Kılıçdaroğlu taşeron işçi kardeşime söz verdin ve sözünü tut, seçimden sonra arkana dönüp kaçma ve taşerona kadroyu ver. Biz her zaman taşerona kadro verilmesi için sonuna kadar gideceğiz, dedi.

28 Taşeron kardeşimizin görevine son verdiler ve görevlerine son verenlere sesleniyorum önümüz ramazanlık lütfen geri alın yazık ekmekle oynamak doğru değil diyen Kılıçdaroğlu bize oy vermezsinizde yanınızdayız dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum