250 Kadrolu Güncel Devlet Memuru Alımları Başvuruları Alınacak

250 Kadrolu Güncel Devlet Memuru Alımları Başvuruları Alınacak

250 devlet memuru kadrosuna memur alımları yapılacak. Büyükşehir Belediyesi kadrolu memur alımlarına başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

2021 yılı Haziran ayı KADROLU DEVLET MEMURU ALIMLARI kapsamında 250 kadroya yeni başvurular alınacak. Güncel devlet memuru alımları başvuru süreci ve tüm detaylarını bu yazımızda hazırladık. Ankara ili iş ilanları bünyesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta alımları için başvurular alınacak. 250 devlet memuru alımı başvurularına dair detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

KONTENJANLAR ve MEZUNİYETLER

150 Zabıta Memuru alımına başvuru için Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

70 Zabıta Memuru alımına başvuru için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler önlisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

20 Zabıta Memuru alımına başvuru için Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

10 Zabıta Memuru alımına başvuru için Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

EHLİYET ve KPSS ŞARTI

250 memur alımı için adayların en az B sınıfı ehliyeti olması gerekiyor. Lisans adaylarından KPSS’den 70 istenirken, önlisans adaylarından 60 puan isteniyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular 14 - 30 Haziran tarihleri arasında yapmaları gerekiyor. Adaylar sadece şahsen başvuruları kabul edilecektir. Boy ve kilo ölçümünde belediyede başvurular alınacaktır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum