26 Şehirde Kamu Personel Alımı Sona Eriyor (Türkiye Geneli Tüm Müdürlükler)

26 Şehirde Kamu Personel Alımı Sona Eriyor (Türkiye Geneli Tüm Müdürlükler)

Kamuya yeni ve güncel personel alımı başvuruları tamamlanıyor. Türkiye Geneli 26 bölge müdürlüğü ile merkez için olmak üzere başvurular tamamlanıyor. İşte 50 anketör alımı başvuruları.

26 şehir ile merkez teşkilatı için olmak üzere Türkiye Geneli tüm bölge müdürlükleri için 50 anketör alımı başvurusu sona eriyor. TÜİK personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte sürece dair gerekli tüm bilgiler:

Anketör personel alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki şartları taşımak, 2020 KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri almak, otuz yaşını doldurmamış olmak, tercihen Mesleki Yeterlilik Kurumundan Anketörlük belgesi almış olmak şartları var.

Sözleşmeli personel alımı mezuniyetler

İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, İktisat, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler lisans mezunları başvurabilecektir.

TÜİK personel alımı yapılacak iller

5 TÜİK Başkanlığı (Merkez-Ankara), 1 Adana Bölge Müdürlüğü, 2 Ankara Bölge Müdürlüğü, 4 Antalya Bölge Müdürlüğü, 1 Balıkesir Bölge Müdürlüğü, 1 Bursa Bölge Müdürlüğü, 1 Denizli Bölge Müdürlüğü, 1 Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, 1 Edirne Bölge Müdürlüğü, 1 Erzurum Bölge Müdürlüğü, 4 Gaziantep Bölge Müdürlüğü, 1 Hatay Bölge Müdürlüğü, 5 İstanbul Bölge Müdürlüğü, 1 İzmir Bölge Müdürlüğü, 5 Kars Bölge Müdürlüğü, 1 Kastamonu Bölge Müdürlüğü, 1 Kayseri Bölge Müdürlüğü, 3 Kocaeli Bölge Müdürlüğü, 1 Konya Bölge Müdürlüğü, 1 Malatya Bölge Müdürlüğü, 1 Manisa Bölge Müdürlüğü, 1 Nevşehir Bölge Müdürlüğü, 1 Samsun Bölge Müdürlüğü, 3 Siirt Bölge Müdürlüğü, 1 Trabzon Bölge Müdürlüğü, 1 Van Bölge Müdürlüğü, 1 Zonguldak Bölge Müdürlüğü için olmak üzere 50 anketör personel alımı 10 Haziran son!

Türkiye İstatistik Kurumu personel alımı başvuru süreci

Türkiye İstatistik Kurumu “TÜİK” personel alımı başvuruları şahsen yapılacaktır. 10 Haziran 2022 Cuma günü dahil olmak üzere başvurular yapılabilecektir. Posta veya şahsen başvuru kabul ediliyor. İşte sürece dair tüm bilgilerin yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/tuik-personel-alimi.20220601105937.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.