27. Dönem POMEM Polis Alımı Sonuçları TBMM Gündeminde

27. Dönem POMEM Polis Alımı Sonuçları TBMM Gündeminde

Polis Akademisi Başkanlığında geciken 27. dönem POMEM mülakat sonuçları için sürecin tamamlanması bekleniyor. Konu Meclis gündemine geldi.

İş İlanları Kariyer olarak gündeme getirdiğimiz EGM 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları haberimizin ardından konu TBMM’de de gündeme geldi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya POMEM alımlarıyla ilgili soru önergesi verdi. Önergede pomem polis alımı ile ilgili sürecin yaklaşık 1 yıldır tamamlanmama gerekçesini ve sonuçların ne zaman açıklanacağı soruldu.

27. Dönem POMEM Polis Alımı Mülakat Sonucu

27. Dönem POMEM alımı için 30 Kasım 2020 tarihinde ilana çıkılmış. 08-21 Aralık tarihlerinde başvurular yapılmış, Şubat-Mart döneminde ön sağlık aşaması. Mayıs-Haziran döneminde spor mülakatı aşaması ve Temmuz-Ağustos döneminde de sözlü mülakat aşaması olmuştur. Ancak yaklaşık 1 senedir süreç tamamlanamamış ve sonuçlar hala açıklanmamıştır.

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı subay alım ilanı Şubat, astsubay alımı Mart ayında yayınlanmış ve tüm süreçler tamamlanmış sınavı geçen adaylar eğitimlerine başlamıştır.

mulakat-sonucu.jpg

Pomem mülakat sonuçlarının açıklanmaması sorunu

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan POMEM sınav sonuçları ise açıklanmadığı için adaylar bir gelecek planlaması yapamamaktadırlar. Bu süreçte sınava giren binlerce genç sonuçlarını bekledikleri için kamuda veya özel sektörde başka işlere başvuramamışlardır.

Bu, gençlerde bir taraftan da kaygı ve endişe yaratmaktadır. Sonuçlar bir an önce açıklanırsa; kazananlar mesleğine başlayacak, kazanamayanlar ise diğer kamu kurumlarında veya özel sektörde iş arayışlarını sürdüreceklerdir.

TBMM’de sorulan 27. Dönem POMEM mülakatı

  • POMEM alımıyla ilgili sürecin neredeyse 1 yıldır tamamlanamamasının gerekçesi nedir?
  • 27. Dönem POMEM alımlarıyla ilgili sonuçlar ne zaman açıklanacaktır?

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum