28. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

28. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 98 bin 175 aday belirlendi. 28. dönem POMEM 10 bin polis alımı başvuru sonucu ve tüm detaylar bu yazımızda.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde 10 bin polis alımı kapsamında önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından toplam 98 bin 175 aday Polis Akademisi tarafından belirlendi. POMEM polis adayı öğrenci alımı başvuru sonucu tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık.

polis-alim-mulakat.jpg

POMEM başvuru sonuçları

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 28. Dönem POMEM başvurularının 7 Ocak’ta tamamlanmasının hemen ardından 4. Günde başvuru sonuçları açıklandı. İlk defa rekor hızda başvuru sonuçları açıklandı ve sınav aşamasına geçilecek.

164 bin 842 aday polis alımına başvurdu

28. dönem pomem polis alımlarına Lisans mezunu 62 bin 175 erkek, 36 bin 7 kadın ile önlisans mezunu 42 bin 96 erkek, 24 bin 564 kadın olmak üzere toplam 164 bin 842 aday başvuruda bulundu.

polis-alimi-basvuru-sonucu.jpg

Polis alımı sınavlarına 100 bine yakın aday katılacak

Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 7. maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “…Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne yer verildi.

Bu kapsamda lisans mezunu 62.175 erkek ile 16.000 kadın, ön lisans mezunu 16.000 erkek ile 4.000 kadın aday olmak üzere toplam 98.175 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmıştır denildi.

POMEM başvuru sonuç sorgulama

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar sonuçlarını e-Devlet kapısı şifreleri ile aşağıdaki sonuç sorgulama ekranından hemen öğrenebilirler.

POMEM sonuç sorgulama ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum