28. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı - Geri Sayım Başladı! İşte Şartlar

28. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı - Geri Sayım Başladı! İşte Şartlar

Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 28. Dönem POMEM’ler için 10 bin kadroya polis alımı ilanı bekleniyor. Kimler polis olabilir? İşte şartlar.

Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM” kadroları için 10 bin yeni polis memuru alımı kadrosu ihdası yapıldı. POMEM mülakat sonucu sonrası adaylar yeni 10 bin kadroya alım ilanına odaklandı. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği 10 bin polis alımı kadrosu için sürecin 2021 yılı bitmeden başlaması bekleniyor. İşte şartlar ve sürece dair detaylar.

polis-alimlari.jpg

2021 yılı 10 bin polis alımı kadrosu verildi

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM kadrolarına 2021 yılı için 11 Bin 842 kadro ihdası yapılmıştı. 2021 Yılında Açıktan ve Nakil Suretiyle Yapılabilecek İlave Atama Sayılarına Dair Cumhurbaşkanı Karar sonucu polis alımları ve komiser yardımcısı alımları için verilen bu kadrolardan 10 bini YENİ POLİS ALIMLARI için olacak.

polis.jpg

POMEM polis alımı genel şartları nelerdir?

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Önlisans veya lisans mezunu olmak,
  • KPSS'den lisans mezunları için 60, önlisans mezunları için en az 65 puan olmak,
  • 18 yaşından büyük, 30 yaşından gün almamış olmak,
  • Kadınlarda 162 cm, erkeklerde 167 cm'den kısa boylu olmamak ve aşağıdaki resimde yer alan tüm şartları taşımak şartı vardır.

Not: Aşağıdaki şartlar son POMEM alımındaki şartlardır. 28. Dönem POMEM yeni polis alımında özellikle yaş şartındaki tarihler güncellenecektir. Adaylar bu hususu dikkate almaları gerekiyor.

pomem-polis-alimi-sartlari.jpg

POMEM polis alımlarında adayların talepleri nelerdir?

EGM polis alımı için adayların bazı talepleri bulunmaktadır. Bunlar özellikle YAŞ şartı, Lise mezunu PÖH alımı konusu ile KPSS puanının düşürülmesi olarak sıralanabilir.

  • Adaylar polis alımlarında yer alan yaş şartının 30 olarak değil de 35 olarak güncellenmesini bekliyor.
  • Öte yandan KPSS lisans için 60, önlisans için ise 65’tir. Adaylar bu iki şartta da gerek önlisans mezunları gerekse lisans mezunları için bu hükmün 50’ye çekilmesini bekliyor.
  • Diğer bir husus ve adayların en çok talep ettiği durum ise en az LİSE MEZUNU PÖH ALIMI. Adaylar 28. Dönem pomem polis alımlarının 19. Dönem KPSS şartsız, en az lise mezunu 10 bin PÖH alımı gibi olmasını istiyor ve bekliyor.

Sizler de YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ bu haberimize HEMEN yazabilirsiniz.

poh-alimi.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
51 Yorum