3 Bin 60 kişi İstihdam Edilecek

3 Bin 60 kişi İstihdam Edilecek

İş ve Meslek Danışmanları Sınavlara katılıp sertifika almalarına rağmen atanamayanlar için Maliye’den 3 bin kadro talep edildi. Bunların istihdamını sağlamak amacıyla 60 kişi Uzman Yardımcısı olarak istihdam edilecektir.

İş ve Meslek Danışmanları alımları yapılacak olup bu istihdamların dağıtımında görev alacak olup ülke geneli 60 Uzman yardımcısı alarak 3 Bin istihdamın gençlere doğru şekilde yapılması için çalışma yapacaklar. İş ve meslek danışmanları sahaya inerek kapı kapı dolaşıp işsizlere iş bulma koçluğu yapacaklardır. Böylece yıllardır atama bekleyen İş ve Meslek Danışmanları (İMD) için de kadro imkanı açılacak.

3 Bin kişi alımlarında İş ve Meslek danışmanları alınırken Ortaöğretim Lise ve Dengi, Ön lisans 2 yıllık ve meslek yüksek okulları ve 4 yıllık lisans fakülteler ve bütün lisans programları mezunu olan adaylardan: İş Danışmanlığı, Meslek Danışmanlığı ve iş ve meslek danışmanlığı sertifikası olan adaylar başvuru yapabilecekler.

3 Bin kişi alımları yakın zamanda açıklanacak olup bu alımları siz değerli takipçilerimiz için sitemizde duyurulacaktır. Ayrıca iş kur iş ilanları sitemizde sürekli yayınlanmakta olup takipçilerimiz www.kamupersonelialimi.com ana sayfamızın üst manşetinde bu ayrıcalığa sahiptirler.

Sabah’ın Haberine göre Hükümet istihdam seferberliği kapsamında 1 bucuk milyon kişiyi iş sahibi yapacak paketi yaşama geçirirken İŞ KUR da 3 bin iş koçu için Maliye'den kadro talep etti. Hükümetin istihdam seferberliğinde İŞ KUR kilit rol üstlenecek. İŞ KUR ilk etapta 60 istihdam uzman yardımcısının aralarında yer aldığı doğrudan iş bulmada görev alacak personel açığının kapatılmasını istedi. Yaklaşık olarak öncelikle 270 bin açık iş için uygun elemanı bulmak olacak. İş koçları maliyeti yaklaşık 12 milyar lira olarak öngörülen istihdam paketine de odaklanarak binlerce gence iş kapısı açılmasına sağlayacaktır.

İş Kurum bu yıl aktif işgücü programlarına 3.1 milyar lira kaynak ayırırken eğitim programları ile yüz binlerce gence iş kapısı açılmış olacak. İlk planlamaya göre 300 bin kişi işbaşı eğitim programı, 100 bin kişi girişimcilik eğitim programı ve 100 bin kişi de toplum yararına çalışma programlarından yararlandıracak. Böylelikle istihdam yapılırken gerekli bir planlama ile yapılmış olacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.