3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Sertifika Başvurusu Başladı

3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Sertifika Başvurusu Başladı

İşkur Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan’ın çabaları ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Maliye Bakanlığından istemiş olduğu İş ve Meslek Danışmanlığı uzmanlığı için 3 Bin kadro çıkarılmıştı. Lisans mezunu herkesin başvuruda bulunacağı

İşkur üzerinden kamu kurum ve kuruluşlardan tutunda özel teşebbüslere, fabrikalara, belediyelere, kit’ lere ve bir çok çalışma sahasında işverenlere aracılık ederek, ihtiyaçları bulunanlara işkur aracılığı ile binlerce personel ilanı yayınlamaktadır.

Ancak işkur’un özverili çabasına rağmen, belirli statüde ve meslekte işçi arayan işverenler bir türlü aradığını tam olarak bulamamaktan yakınmakta olup bu anlamda mesleki yeterlilik adımları atılmaya başlandı.

İş ve Meslek Danışmanlığına Kimler başvuruda bulunabilir: İş ve Meslek Danışmanlığı ( İDM )’ lere lisans mezunu herkes başvuruda bulunabilirler.

Adaylar başvuru için: Başvuruda bulunacak adaylar 19 Mart 2017 tarihine kadar, Sakarya Üniversitesi ( SAÜSEM ) sürekli eğitim uygulama araştırma merkezine başvuruda buluna bilecekler.

Sınava girecek adaylardan istenen belgeler: Diploma (lisans) aslı veya noter onaylı süreti, nüfus cüzdan fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont ve sözleşme çktısı.

Sınava girecek adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra otomatik olarak oluşacak kişisel bilgilerinizi inceledikten sonra aday işlemlerinin panel kısmından formun çıktısı adaylar tarafından alınacak alınan form ıslak imza niteliği taşımaktadır.

Sınav yeri olarak belirlenen Sakarya üniversitesi esentepe kampüsü serdivan olarak belirlenmiştir. Sınav tarihi 25 Mart 2017 Cumartesi günü olarak belirtilmiştir. Sınav ücreti ise 700 TL olarak belirlenmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum