3 Kuşak Bekçi Ailesi! Mesleklerinin Gururunu Yaşıyorlar

3 Kuşak Bekçi Ailesi! Mesleklerinin Gururunu Yaşıyorlar

Yapılan tüm meslekler insana gurur vermektedir. Ancak bazı meslekler var ki, Hem üniforması hem de insanların hayatına dokunabilmesi ile Sağlık sektörü, Askeriye, Emniyet, İstihbarat vb. mesleklerde çalışanlar ayrı bir gurur duyarlar.

İşte, Adıyaman ilinde tam 3 kuşaktır bekçilik yapan Salan ailesi, bir yandan suç ve suçluyla mücadele ederken, diğer yandan bu mesleği yapmanın verdiği gururu yaşıyor.

Çarşı ve mahalle bekçisi alım sınavına 2019 yılında girdi ve kazandı. Kazandığı sınavın ardından Altınşehir Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezi Amirliğinde göreve başlayan 32 yaşındaki Salan, dedesi ve babasının ardından 3. kuşak olarak bekçilik mesleğini yapmanın gururunu yaşıyor.

Üçüncü Kuşak olarak bayrağı devraldı

Bekir Salan; "Çarşı ve mahalle bekçisi alımı olunca heyecanlandım. Dedem, babam bekçi, benim de olacağımı hissettim. Çocuklarımın da emniyet teşkilatında yer almasını istiyorum. Bunun için elimden gelen gayreti sarf edeceğim. Bu mesleği yaptığım için çok mutlu ve gururluyum. Kutsal bir meslek. Mesleğimi severek yapıyorum, geceleri vatandaşların can ve mal güvenliği için devriye atıyoruz." Dedi.

Emekli bekçi olan Baba Mehmet Salan (58), vefat eden babasının 1965'te Eskisaray Karakolu'nda bekçi olarak göreve başladığını, yaklaşık 29 yıl emniyet teşkilatında görev yaptığını, 1985'te de askerden döndükten sonra kendisinin de bekçi olduğunu anlattı.

Kentte o dönem alınan 5 bekçiden birisinin de kendisi olduğunu söyleyen Salan, şunları ifade etti:

"Babamla aynı karakolda 9 yıl çalıştım. Kentte sürekli olarak devriye atıp geziyorduk, geceleri düdükleri çalıp varlığımızı hissettiriyorduk. Bekçiler gecelerin olmazsa olmazlarıdır. Vatandaşlar uyuduğu esnada bekçiler mahallede ve çarşılarda güvenliği sağlıyorlar. Ben de 30 yıl bekçilik yaptım. Şimdi ise oğlum bayrağı devraldı. 3 kuşaktır bekçilik yapıyoruz."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.