30 Bin Aday Mülakat Sonuçlarının Açıklanmasını Bekliyor

30 Bin Aday Mülakat Sonuçlarının Açıklanmasını Bekliyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 3 bin 611 sözleşmeli personel alımına başvurup mülakata giren 30 bin aday halen sonuçları bekliyor.

98 Gün Oldu, Sonuçlar Açıklanmadı

2017 yılı sonunda yayınlanan ilan ile Adalet Bakanlığı CTE için 3 bin 611 sözleşmeli personel alınacağı duyurulmuştu. 3.222 infaz koruma memuru, 89 büro personeli, 58 sağlık personeli, 91 teknisyen, 75 şoför, 42 aşçı ve 34 kaloriferci almak için süreç başlamıştı. Bu kapsamda başvurular alındı, güvelik soruşturması yapıldı ve sonra 9 ayrı komisyonda mülakatlar yapıldı. 

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru ve şoför adaylarının on katı kadarı mülakata alındı. Yani 30 bini aşkın aday bu sonuçları bekliyor. Tüm mülakatlar 18 Ocak 2018’de sona erdi. Mülakat sonuçlarının 2 haftada açıklanması gerekiyordu. Ancak halen açıklanmadı. Yakın zamanda sadece Ankara Batı Adliyesi sonuçları açıklandı. Diğer adliyelerde ise halen sonuçlar belli değil. Mülakatın üzerinden tam 98 gün geçmesine rağmen adaylar halen sonuç bekliyor. 

Adaylar Hayatlarını Şekillendiremiyor
Mülakat sonuçlarını beklemekte olan 30 bin aday, sonuçlar açıklanmadığı için hayatlarına yön veremiyor. Yetkililer için son derece basit bir açıklama, insanların hayatlarını etkiliyor. Bu yüzden insanlar daha fazla mağdur edilmemeli ve bir an önce açıklama yapılmalıdır.  Başarılı olan adaylar işine başlarken, diğerleri ise hayatlarına başka şekilde yön verebilmelidir.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.