30 Bin Öğretmen Ataması Branş Dağılımı Ne Zaman Belli Olacak

30 Bin Öğretmen Ataması Branş Dağılımı Ne Zaman Belli Olacak

2016 Şubat Ayında atanacak 30 bin öğretmenin, başvuruların 2-8 Şubat tarihleri arasında alınacağı, atamaların 11 Şubat 2016 Perşembe Günü yapılacağı MEB tarafından daha önce duyurulmuştu.

2015 Eylül Ayında atanamayan öğretmenlerin kulağı Milli Eğitim Bakanlığından gelecek haberde. Şubat 2016 atamasında MEB’in 30 bin öğretmenin atamasını yapacak olması; öğretmen adaylarını heyecanlandırdı. Başvuruların 2-8 Şubat tarihleri arasında alınacağı, atamaların 11 Şubat 2016 Perşembe Günü yapılacağı MEB tarafından daha önce duyurulmuştu.

Öğretmen adaylarının en çok merak ettiği konu ise bu 30 bin öğretmenin branş dağılımının nasıl olacağı yönünde. Peki 2016, Şubat atamasındaki 30 bin öğretmenin branş dağılımı ne zaman belli olacak? MEB, 30 bin öğretmenin branş dağılımını belirlemek için tüm hazırlıklarını yapmış durumda. MEB, bugüne kadar öğretmen atamalarını yaparken, önce açık olan branşların sayısını belirleyip sonrasında da genellikle, belirlenen bu sayıların dörtte biri kadar atama yapıyor. MEB’in en çok ihtiyaç duyduğu ilk 5 branş şu şekilde: İlk üç sırayı, yaklaşık 15 bin açığı bulunan; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Özel Eğitim ve İngilizce Öğretmenliği alırken, dördüncü sırada 12 bin açığı olan Sınıf Öğretmenliği bulunuyor, beşinci sırada ise 9 bin açığı olan Psikoloji Danışman ve rehberlik alıyor. Bu sayılar göz önünde bulundurulduğunda en fazla kontenjan bu branşlara ayrılarak; bu sayıların dörtte bir civarında bu bölümlere atamaların yapılacağını tahmin ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yaptığı açıklamaya göre;  2016 Şubat 30 bin öğretmen atamasının branş dağılımı en geç 27 Ocak Çarşamba günü belli olacak.

Kamu Personeli Alımı olarak, MEB’in 80 puan üstü hiçbir branşta öğretmen kalmayacağı şekilde bir branş dağımı yapmasını istiyoruz, aksi taktirde haksızlık olacağı kanaatindeyiz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.