30 Bin Öğretmen Ataması Sonuçları Sorgulama Ekranı

30 Bin Öğretmen Ataması Sonuçları Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın toplam 104 branş için 30 bin öğretmen kadrosuna atama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan 30 bin öğretmen ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın butona basmasıyla gerçekleşmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın toplam 104 branş için 30 bin öğretmen kadrosuna atama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan 30 bin öğretmen ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın butona basmasıyla gerçekleşmiş oldu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın yaptığı açıklamaya göre 30 bin öğretmen atamasına toplam 121 bin öğretmen adayı başvuruda bulundu. 121 bin öğretmen adayı arasında 30 bin öğretmenin ataması gerçekleşmiş oldu.

Yapılan 30 bin öğretmen ataması ile beraber, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan öğretmen sayısı 923 bin 133’e ulaştı. Bu atama ile beraber birçok değişiklik söz konusu. İlk defa öğretmenler atandıkları yerlere gitmeden istedikleri yerlerde staj yaptıktan sonra atandıkları yerlerde görev alacaklar. 30 bin öğretmen ataması için; Birinci aşama başvuruları 2-8 Şubat 2016 tarihleri arasında eğitim kurumu tercihi ( bu tercihler yapıldı ve sonuçları bugün belli oldu.), ikinci aşama başvuruları ise yetiştirilmek üzere görev yapacakları il tercihleri 15-18 Şubat 2016 tarihinde alınacağı daha önceden Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklanmıştı.

Ataması yapılan 30 bin öğretmenden daha önceden herhangi bir özel eğitim kurumundan stajyerliği kalkanlar, bugünden itibaren atandıkları yerlere birkaç gün içinde gidip göreve başlayabilecekler, stajyerliği kalkamayan öğretmenler ise; staj görmek istediği okul tercihlerini yapmak için 15-18 Şubat tarihini bekleyecekler. 30 bin öğretmen atamasının minimum puanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanır açıklanmaz sitemizde yayınlanacaktır. 30 bin öğretmen ataması sonuçları kurum resmi internet sitesinde olacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.