31 Mart 2017 Resmi Gazete İle Polisliğe Giriş Şartları Değişti

31 Mart 2017 Resmi Gazete İle Polisliğe Giriş Şartları Değişti

POMEM, PAEM, PMYO Giriş Yönetmeliklerinde KPSS Puan, Mülakat Puan ve Spor Sınavı Ağırlık Puanları Güncellendi. Yeni Yapılan Düzenleme 31 Mart 2017 Tarihli 30024 Sayı Resmi Gazete de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi. Adayların Puanları Bu Düzenleme İle Artık

31 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete ile Polislik alımlarınıda önemli düzenlemeler yapıldı. Yapılan düzenleme bir sonraki alımlarda uygulamada olacak.

PAEM Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği, POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği, PMYO Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikler yayınlandı.

PAEM Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği değişikliği ile: Emniyet mensubu olan adaylar için, yazılı sınav puanının % 25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Eski düzenlemede: yazılı sınav puanının % 30’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 30’i ve mülakat sınavı puanının %40’ı hesaplanmaktaydı. 

POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği değişikliği ile: Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının % 25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i ve mülakat sınavı puanının % 50’sinin toplamıdır. Eski düzenlemede: KPSS puanının % 30’u, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 30’u ve mülakat sınavı puanının % 40’ı hesaplanmaktaydı.

PMYO Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde değişikliği ile: Başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i, mülakat sınavı puanının % 50’si ile 8 inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamıdır.

Eski düzenlemede: fiziki yeterlilik sınavı puanının % 30’u, mülakat sınavı puanının % 40’ı ile 8 inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 30’u hesaplamalara dahil edilmekteydi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum