31 Temmuz’a Kadar Uzatıldı! 25.066 Personel İstihdamı (Mahkumlara İş Fırsatı)

31 Temmuz’a Kadar Uzatıldı! 25.066 Personel İstihdamı (Mahkumlara İş Fırsatı)

İzinlerin uzatılmasıyla 25 bin 66 personel istihdamının daha da artması öngörülüyor. Adalet Bakanlığı açık cezaevlerindeki izinler uzatıldı. Bakanlıya yetki verilecek. İşte salgın döneminde 25.066 istihdama ve sürece dair detaylar.

31 Temmuz’a kadar süre uzatıldı. Pandemi döneminde sigortalı olarak bir işte çalışan mahkumların sayısı 25 bini buldu. Açık cezaevlerindeki sürenin de uzatılmasıyla daha da fazla istihdam için fırsat doğdu. Adalet Bakanlığına verilecek yetki ile iznin uzatılması ve istihdamın devamlılığı sağlanacak.

25.066 kişilik istihdam sağlandı

Net olarak açık ceza evlerindeki izinlerin pandemi süresince devam etmesinden dolayı 25 bin 66 kişiye istihdam sağlandı. Sigortalı olarak işe başlayan açık ceza evi mahkumları iş buldu. Toplam 413 bin 652 açık ceza evlerinde izin kullandı. Şu an itibarıyla da 103 bin 532 kişiden 4’te 1’i sigortalı olarak çalışmaya devam ediyor.

Açık cezaevi izin süreleri uzatılacak

Adalet Bakanlığı bünyesinde yapılacak yasal düzenleme ile açık cezaevleri için izinlerin devamlılığı sağlanacak. Yasal düzenleme ile birlikte de bu sürecin Bakanlık bünyesinde devamlılığı sağlanabilecek.

31 Temmuz’a kadar izin devam edecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kabine toplantısında yaptığı sunumda izin sürelerinin ilk etapta 31 Temmuz’a kadar uzatıldığını belirtmişti. TBMM’de hali hazırda görüşülen Avukatlık Kanunu’ndaki değişikliği düzenleyen önergeye ekleme yapılması ile açık cezaevlerindeki mahkumların işe devam etmesi yönünde izinler sağlanacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum