3163 Nitelik Kodlu Mezunlar 2021 KPSS Atamasında Yüksek Kontenjan Bekliyor

3163 Nitelik Kodlu Mezunlar 2021 KPSS Atamasında Yüksek Kontenjan Bekliyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına birçok mezuniyetten ve alandan alımlar yapılmaya devam ediyor. Birçok kurum da başvuruları ilerleyen haftalarda alacak. Merkezi atama öncesi adayların taleplerini gündeme alıyoruz. İşte 3163 kodlu mezunların talepleri.

2021 yılı kamu personeli alımları birçok kamu kurum ve kuruluşunda devam ederken birçok branş ve alandan da başvurular önümüzdeki haftalarda alınmaya devam edecek. 3163 nitelik kodlu mezunlar 2021 KPSS atamasında yüksek kontenjan bekliyor ve taleplerini İş İlanları ve Kariyer olarak bizler de gündeme almaktayız.

Öte yandan 2021 KPSS merkezi ataması öncesinde çoğu mezunun taleplerini gündeme alıyoruz. Ayrıca yorumlarda kendi branşınıza dair taleplerinizi iletebilirsiniz. Bu yazımızda 3163 nitelik kodlu İşletme Yönetimi mezunlarının taleplerini ve haklı yüksek kontenjan beklentilerini hazırladık.

100 Binlerce 3163 Nitelik Kodlu Mezunlar Kontenjan Talepleri

100 bin mezunu olan 3163 nitelik kodlu işletme yönetimi mezunları 2018 KPSS merkezi alımlarında aynı dersleri gördükleri halde muhasebe bölümüne 300, büro yönetimine ise 150 kadro verilmesine tepkili.

İşletme Yönetimine Sadece 20 Kadro Verildi

3163 işletme yönetimine ise toplamda ortaklı 20 kadro verilerek binlerce mezun mağdur edilmiş ve yine KPSS'den yüksek puan alan birçok mezununda puanlarının yanmasına ve açıkta kalmasına neden olmuştur.

Önlisans İşletme Yönetimi Mezunları

Önlisans alanında en nitelikli bölümü işletme yönetimi mezunları her kamu kurum ve kuruluşunun Veri hazırlama kontrol işletmeni, satın alma, ambar memuru, bilgisayar işletmeni ve idari personel kadrosunda çalışabilecek bilgi beceri ve yetkinliğe sahiptir.

2021 Merkezi Atamasında Yüksek Kontenjan

2021 yılı merkezi atamalarında bir önceki alımlarda olduğu gibi mağdur edilmek istemiyorlar. Atama takviminde yapılacak açıktan ve merkezi alımlarda 3163 işletme yönetimi nitelik koduna yer verilmesini talep ediliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.