350 Kadro Başvuru Ekranı! Hazine Bakanlığı Personel Alımları ve İş Başvuru Süreci

350 Kadro Başvuru Ekranı! Hazine Bakanlığı Personel Alımları ve İş Başvuru Süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kadro için güncel başvurular sona eriyor. Maliye Bakanlığı personel alımları ve iş başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni 350 memur alımı kadrosu için başvuru alıyor. Bakanlık personel alımları ve iş başvuru süreci, şartları ve tüm gerekli bilgileri İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte başvurular ve tüm süreç.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı DMK’da yer alan genel hususlara haiz olmak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 35 yaşını doldurmamış olmak şartları var. 2021 ve 2022 KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan

Personel alımı özel ve mezuniyet şartları

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları başvurabilir. Ayrıca adayların daha önce vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılmamış ya da en fazla 2 kez katılmış olmak, sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, vergi müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunmak şartları yer alıyor.

Hazine Bakanlığı Personeli Alımı: İş Başvuru Süreci ve Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı kadrolu 350 memur alımı başvurusu 31 Mart 2023 tarihi dahil olmak üzere yapılabilecektir. Başvurular güncellenerek süreç uzatılmıştı. Bu kapsamdan güncellenen takvimde sınav 6-7 Mayıs tarihlerinde olacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum