4 Bakanlığa 1265 Yeni Kamu Personeli Alımı Açıklandı! Kontenjanlar

4 Bakanlığa 1265 Yeni Kamu Personeli Alımı Açıklandı! Kontenjanlar

Dört farklı Bakanlık bünyesinde yeni kamu personeli memur alımları başvuruları açıklandı. İşte başvurular ve tüm süreç.

Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde yeni kadrolara 1265 memur, personel alımları açıklandı. İşte Bakanlıklar bazında kontenjanlar ve başvuru süreçlerine dair detaylar.

Kamu Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

  • Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 memur alımı,
  • Adalet Bakanlığı 1000 kamu personeli alımı,
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 memur alımı,
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 memur alımı olmak üzere bin 265 kadroya başvuru detayları ve tüm ilanlar şu şekildedir:

hazine-ve-maliye-bakanligi.jpg

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığınca İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanından, 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanından olmak üzere 130 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 05/12/2021 tarihinde Ankara’da “İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı” yapılacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı 2021 için başvuru zamanı: Adaylar başvurularını 21 Ekim – 3 Kasım 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

adalet-bakanligi.jpg

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü PGM tarafından 1000 kadroya yeni kamu personeli alımı başvuru ilanı yayımlandı. Adalet Bakanlığına Adli ve İdari yargı hakim savcı alımı başvuruları alınacak. Yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre Adalet Bakanlığına 9 ve 5’nci derece kadrolara başvurular ÖSYM’de alınacak.

1000 kadroya hakim ve savcı alımı için adaylar başvurularını 2 Kasım ile 10 Kasım 2021 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle ya da mobil uygulamalardan, başvuru merkezlerinden sınav ücretinin yatırılması suretiyle yapılabilecektir.

sb.jpg

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Memur Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 kadroya Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı alımı başladı.

ÇSB 10 memur alımı kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavına katılabilmek için başvuruların, 13 Ekim 2021 Çarşamba günü başlayıp 26 Ekim 2021 Salı günü saat 23.59:59’a başvuru ekranı üzerinden direkt olarak yapabileceklerdir.

sgb.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Memur Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde 125 kadroya “Çalışma Uzman Yardımcısı” alımı başvuru süreci başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı merkez teşkilatı için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi Genel İdare Hizmetleri GİH sınıfına dâhil 8’inci kadro dereceli 125 memur alımı süreci ve tüm detayları.

 Adaylar başvurularını 7 Kasım 2021 (23:59) tarihine kadar e- Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden yapabilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum